Katalońska rumba będzie nadal przyciągać uwagę świata dzięki Gipsy Kings: André Reyesowi

Katalońska rumba będzie nadal przyciągać uwagę świata dzięki Gipsy Kings: André Reyesowi

Merida (Meksyk), 14 maja (EFE). – Katalońska rumba, hiszpański gatunek muzyczny, który pojawił się w latach 50. XX wieku z mieszanką rytmów wywodzących się z flamenco, muzyki kubańskiej i rock and rolla, będzie nadal przyciągał uwagę świata w ręce Gipsy Kings, mówi EFE André Reyes, wokalista i założyciel francuskiej grupy, która przybyła do Meksyku z trasą koncertową „El Origin”.

„Gramy ten bogaty w niuanse gatunek rytmu Gipsy Kings od 35 lat i pozostaje on zdecydowany, urzekający klasykami takimi jak „Un amor”, „Djobi Djoba”, „Volare” i „Bamboleo”, a także nowymi utworami „.

W wywiadzie przed wyjazdem z koncertu w Tijuanie, gdzie w sobotę 13 maja zakończyła się trasa koncertowa „El Origen” w Meksyku, André Reyes podziękował publiczności za hojność: „Dzięki nim (fanom) graliśmy z pasją na gitarze flamenco, co jest cechą rodziny Reyes.

„To, co kochamy w Meksyku, to jego miasta i ciepło społeczeństwa, które zawsze wita nas z otwartymi ramionami, więc musieliśmy być w tym kraju” – powiedział lider francuskiej grupy Romów.

Inną rzeczą, którą lubią w tym kraju, jest muzyka Luisa Miguela, „jak widać po nich (muzycy), wielu podziwia meksykańskiego piosenkarza i chciałoby go poznać”.

Andre Reyes przyznał, że kiedy są na scenie, trudno im zejść, „ponieważ ludzie proszą o„ jeszcze ”i„ jeszcze ”. „I żyjemy po to, by im się podobać” – kontynuował.

Po Meksyku zagrają w Miami, a stamtąd wyruszą w trasę po Europie, zaczynając od Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Niemiec, mają już koncerty w Indonezji i Polsce.

Autorytet królów cygańskich w całym Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Azji i Europie wynika z sieci społecznościowych i mediów, które rozpowszechniają ich cygański spacer.

Obecnie promują „Nací gitano”, album zawierający 10 piosenek skomponowanych przez André Reyesa i jego kuzyna, gitarzystę Mario Reyesa, takich jak „La Negra”, „Fantasía”, „Dubai” i „Alma” (wersja instrumentalna).

Syn Andre, Thomas Reyes, jest szczególnie zaangażowany w album: napisał „I Fell in Love”, piosenkę, którą zadedykował swojej żonie Priscilli.

Francuski bandaż gipsowy

W żyłach muzyków i śpiewaków płynie rodzinna krew Andre, a także jego syna Thomasa, kuzyna Mario i siostrzeńców Pachay, Kaku i Tambo.

„W trasie dołączają do nas inni znakomici muzycy: Danny Marta, perkusja; Josef Cortas, perkusja; Guilherme Alves, perkusista i Fred Britton, klawisze” — zauważył Guilherme Alves, perkusista.

Przed wyjściem na scenę muzycy żegnają się kolejną dobrą wiadomością: „W 2023 roku w ramach trasy„ El Origen ”będziemy mieli 90 koncertów na całym świecie, między publicznymi i prywatnymi, ponieważ uwzględniamy wizyty w nowych miastach, takich jak Merida, piękne miasto na Jukatanie (południowy Meksyk), gdzie rumba katalońska i rumba francuska to dobrze znane gatunki.”

„Kiedy dowiedzieliśmy się, że jedziemy do Meridy”, powiedział, „zaczęliśmy trochę studiować miasto, sztukę i trova”.

Podczas zeszłorocznej trasy Gipsy Kings odwiedzili 60 miast w Ameryce Łacińskiej i Europie.

Impreza pełna pasji i naleśników

W meksykańskiej Meridzie w czwartek 11 maja Gipsy Kings zagrali pełen pasji i poświęcenia koncert.

Niuanse i kolory kantorii połączyły się z siłą ich rąk, by gloryfikować sztukę cygańską, cechę, która urzeka.

Hiszpańska społeczność mieszkająca w Meridzie cieszyła się, minuta po minucie, recytacją cygańskich królów, idących w rytm katalońskiej rumby.

Marta Lopez Huan

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *