Kiedy nadejdą fundusze unijne? Niemcy, Holandia i Polska, złożone ryzyka

Powiązane wiadomości

Kiedy zacznie napływać spodziewane 140 140 000 milionów z hiszpańskich funduszy? UE nowej generacji? Przez cztery dni maszerowali wszyscy bohaterowie życia gospodarczego i politycznego naszego kraju Obudź się, Hiszpania!, Forum Ekonomiczne EL ESPAÑOL, Omówienie wykorzystania europejskiej pomocy na odbudowę po bezprecedensowym kryzysie rządu Govt-19.

Debata w decydującym momencie: Za kilka dni Bruksela rozpocznie ocenę krajowych planów inwestycyjnych i reform, które są pierwszym krokiem do otwarcia pieniędzy. Ale nadal Nadal istnieją ważne niebezpieczeństwa Nawiasem mówiąc, mogą się jeszcze spóźnić – nikt nie spodziewał się całkowitego oblężenia – europejskie płatności finansowe. Niemcy, Holandia i Polska wydają się teraz głównymi przeszkodami na tej drodze.

Dwudziestu siedmiu ministrów gospodarki debatuje właśnie w ten piątek w formie wideokonferencji Przyspiesza wdrażanie pomocy europejskiej. UE jest tak samo zaniepokojona ryzykiem, jak kryzysem finansowym w Brukseli Stany Zjednoczone ponownie pozostają w tyle pod względem ożywienia w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi.

Twój nowy prezydent, Joe Biden, Przeprowadzono wyzwalanie 1,9 biliona Dolarów i przygotowuje kolejny projekt o wartości 2 bilionów dolarów na infrastrukturę. Dwadzieścia siedem zatwierdzono w zeszłym roku 750 miliardów dolarów (800 miliardów dolarów w cenach bieżących), ale jak dotąd nie wypłacono ani jednego euro. „Jeśli finansowanie zostanie opóźnione w nieskończoność, będzie to katastrofa gospodarcza dla Europy„, Ostrzegła Isabel Schnabel, Przedstawiciel Niemiec w Komitecie Europejskiego Banku Centralnego (ECP).

Jakie są toczące się procedury opóźniające dotarcie pomocy UE? Teraz najbardziej niepokojącym hamulcem jest aprobata Zasada zezwalająca Brukseli na udzielanie rynkom wspólnego europejskiego kredytu Finanse Kolejny Pokolenie. Treść terminu społecznego nazywa się „decyzjami dotyczącymi zasobów własnych” i musi zostać zatwierdzona przez parlamenty 27 państw członkowskich.

Jak dotąd 17 osób, w tym Hiszpania, już to zrobiło, więc 10 krajów oczekuje na rozpatrzenie. „Większość z tych krajów uważa, że ​​powinno to zostać rozwiązane w tym miesiącu lub w maju. Niektóre kraje mają problemy ze względu na obecną epidemię, która uniemożliwia parlamentom szybką pracę ”- wyjaśnia jeden z wyższych rangą dyplomatów europejskich, ale są trzy państwa członkowskie, które sceptycznie podchodzą do możliwości zatwierdzania funduszy na odbudowę: Polska, Niemcy i Holandia, Wskaż źródła konsultowane.

Zatwierdzenie zawieszone

W skrajnie prawicowej Zjednoczonej Polskiej partii Warszawa, Mniejszościowy partner w rządzie prawa i sprawiedliwości zagłosował przeciw.Decyzja dotycząca zasobów własnych’. Jej głównym argumentem jest reguła Zmusić Polskę do zaakceptowania długów innych państw członkowskich. Ponadto partia odrzuca nowy mechanizm, który umożliwia zamrożenie pomocy krajom łamiącym prawo, co jej zdaniem mogłoby zostać wykorzystane do zastraszenia Warszawy w zakresie akceptacji dystrybucji imigrantów lub akceptacji małżeństw osób tej samej płci.

Ze swojej strony główną opozycją są liberałowie Miejsce obywatelskie, Co mówi, że będzie wspierać tylko rząd Jeśli zaakceptujesz ich plany, upewnij się, że fundusze zostaną dobrze wykorzystane. Polska Jeden z głównych beneficjentów Funduszu Odbudowy: Oczekuje, że otrzyma między கும்கும் 58 000 milionów pożyczek i dotacji. Pozwolić na to, to strzelić sobie w nogę, więc zakłada się, że w Brukseli będzie biały dym.

W Niemczech jest aprobata Prewencyjnie wyłączony przez Trybunał Konstytucyjny, Oparty na Karlsruhe, czeka na rozwiązanie Wniosek od Stowarzyszenia Działaczy Eurosceptycznych. Powodowie zarzucają, że fundusz odbudowy narusza traktat UE i niemiecką konstytucję, zmuszając Berlin do zapłacenia pełnej kwoty 750 000 USD.

„Oczywiście są pewne obawy, ale niewiele. To nie pierwszy raz, kiedy Carlsruhe wstrzymuje europejską decyzję, ale Nikt nie spodziewał się, że proces zatwierdzania w Niemczech się nie powiedzie. Problemy, takie jak spowolnienie lub spowolnienie, są poważne. Nie wiemy, kiedy Carlsrow podejmie decyzję, ale nie spodziewamy się, że zajmie to dużo czasu. Oczekuje się, że rzadko będzie to latem, tuż przed wakacjami ”- wyjaśnia inny ambasador.

Wreszcie Holandia – kraj najbardziej przeciwny kreacji Następne pokolenie– postanowił zaczekać na werdykt Carlsrue.

Strategia finansowa

Kolejna ważna kwestia, która grozi dalszym opóźnieniem dostarczania pomocy europejskiej Programy krajowe Inwestycje i reformy. Jako pierwsi przybędą do Brukseli w najbliższych dniach z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Francji.. Z drugiej strony Holandia i Finlandia już potwierdziły, że przekroczą termin 30 kwietnia.

Ponieważ prowadzi on rozmowy ze wszystkimi krajami od jesieni ubiegłego roku, kilku ministrów planuje przyspieszyć termin, w którym komisja zajmie się planami podczas EGOF w ten piątek. Kraje takie jak Hiszpania czy Francja narzekały na samą złożoność i biurokrację tej praktyki. Ale w jego interwencji Obudź się, Hiszpania!, Wiceprezydent Valdis Dombrovsky potwierdził, że dotrzyma ustalonego terminu: łącznie trzy miesiące na ostateczne zatwierdzenie.

Oznacza to, że plan Hiszpanii zostanie zatwierdzony dopiero w lipcu. To dzień, w którym Brukseli udaje się również zapewnić pierwszy termin: 13% z góry, czyli 10 mld euro w przypadku Hiszpanii. Wiceprezes ds. Ekonomicznych, Nadia Calvin, Oczekuje drugiej opłaty do końca tego roku, ponieważ twierdzi, że część reform przewidzianych w planie została już wdrożona.

Czekając na więcej usterek, wszystkie części pasują do siebie, menedżer społeczności przedstawi swojemu ecofin Strategia finansowa Zbierz 800 000 milionów euro do 2026 roku. Bruksela prognozuje emisje od 15 000 do 20 000 milionów euro miesięcznie Osiągając 150 000 milionów euro rocznie.

Administrator Społeczności zintegruje szereg narzędzi (obligacje średnio- i długoterminowe, niektóre wyemitowane jako zielone obligacje i bony unijne), aby zachować elastyczność w zakresie zarządzania rynkiem oraz zarządzania wymogami dotyczącymi przepływów pieniężnych i profilem wygaśnięcia. Łączy również oferty i syndykaty, aby zagwarantować finansowanie w sprzyjających okolicznościach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *