Kim jest Sarah Tavares, piosenkarka, która zmarła na guza mózgu w wieku 45 lat?

Kim jest Sarah Tavares, piosenkarka, która zmarła na guza mózgu w wieku 45 lat?

Sarah Tavares Zmarł w wieku 45 lat na nowotwór mózgu. Pochodząca z Portugalii, ale mająca korzenie na Wyspach Zielonego Przylądka, piosenkarka i autorka tekstów znana jest ze swojego zaangażowania w… Konkurs Piosenki Eurowizji 1994.

O śmierci piosenkarza poinformował portugalski minister Antonio Costa, który opłakiwał śmierć pianisty. Wiadomość została potwierdzona za pośrednictwem konta Sony Music Portugal na Instagramie.

„Nasza ukochana Sarah zmarła wczoraj spokojnie, otoczona rodziną. Usługi pogrzebowe będą zarezerwowane wyłącznie dla rodziny i przyjaciół, dlatego prosimy o uszanowanie prywatności w tym czasie żałoby. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam swoją miłość i przywiązanie. Sarah pozostawiła nam wyjątkowe dziedzictwo jako artystki i osoby, a jej piosenki zawsze będą poruszały serca.

Przeczytaj także Kto wystawia rachunki! Piosenka, w której Shakira wspomina o swoich długach w skarbcu

Jak podaje agencja informacyjna EFE, piosenkarka od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Tymczasem portal Eurowizji Hiszpania podał, że piosenkarka została przyjęta do Hospital de la Luz w Lizbonie, gdzie zmarła.

Sarah Taveris Zasłynął jako uczestnik programu „Chuva de Estrellas” (Starfall) w 1993 roku, naśladując Whitney Houston. Choć pamięta się ją także z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, gdzie z piosenką „Chamar a Música” zajęła ósme miejsce.

W 1996 roku napisał muzykę do portugalskiej wersji filmu Disneya Dzwonnik z Notre Dame.

W swojej karierze muzycznej piosenkarka dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi stworzyła własną przestrzeń. Udało mu się połączyć gatunki takie jak pop, muzyka miejska i tradycje afrykańskie na albumach takich jak „Tavares e Shout!” „Mi ma Bô”, „Balancê”, „Xinti” i „Fitxadu”.

W 2018 roku została nominowana do nagrody Latin Grammy w kategorii „Najlepszy album muzyczny z korzeniami w języku portugalskim” za swój album „Fitxadu”.

Przeczytaj także Shakira zgadza się na wielomilionową karę, a poprzez memy wspominają Pique: „Nie pozwól, żeby teściowa zostawiła cię pod drzwiami”

Dopiero 15 września tego roku Sarah Tavares Wydał nową muzykę. „KARTIDU” to nazwa utworu dostępnego na wszystkich platformach.

Eurowizja Hiszpania dodała także, że od debiutu piosenkarka koncertowała w takich krajach jak Japonia, Kanada, Niemcy i Polska.

Oprócz tego, że jest uznawana za ikonę społeczności LGBTTIQ+, identyfikuje się jako osoba biseksualna.

– Z informacjami z EFE.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

sól

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *