Klaster przemysłowy – Vitro zainwestował w 2022 roku 152 miliony dolarów, wzmacniając swoją obecność w Meksyku i na świecie

Do 2022 roku Vitro zainwestuje 152 miliony dolarów w instalację swojej pierwszej fabryki powlekania szkła w Baja California i zmodernizuje działalność produkcyjną w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Mexicali, Baja California, 22 maja 2023 r. – Firma Vitro dokonała znacznych inwestycji w środki trwałe w 2022 r., osiągając kwotę 152 mln USD. Inwestycja ta została wykorzystana przede wszystkim do budowy pierwszej najnowocześniejszej fabryki farb w Mexicali w Baja California. Ten nowy obiekt pozwoli firmie wydajniej dostarczać produkty kontroli słonecznej w Meksyku i na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Ponadto część tej inwestycji koncentrowała się na budowie czwartego pieca dla branży opakowań szklanych, który będzie dedykowany do zaspokojenia rosnących wymagań przemysłu perfumeryjnego i napojów alkoholowych. W związku z tym firma zajmująca się opakowaniami szklanymi zmodernizowała dwie linie produkcyjne, wprowadzając nowe maszyny IS. Zakupiono również dwie nowe automatyczne maszyny do modelowania oraz uruchomiono dodatkową linię lakierniczą.

Pod względem finansowym firma Vitro odnotowała w analizowanym okresie łączną sprzedaż netto w wysokości 2 352 mln USD, co stanowi wzrost o 20% rok do roku. Co więcej, dochód netto wyniósł 17 mln USD, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do straty w wysokości 107 mln USD w 2021 r.

Na koniec 2022 roku łączna wartość aktywów segmentu szkła płaskiego wyniosła 2437 mln USD. Należy zaznaczyć, że liczba ta obejmuje salda z podmiotami powiązanymi, które zostały wyeliminowane w ramach konsolidacji Vitro.

Do najważniejszych aktywów należy dziewięć pieców do wypalania szkła float, sześć warstw lakierniczych i 16 fabryk samochodów (11 wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych i pięć fabryk o wartości dodanej). Aby produkować szyby samochodowe, Vitro posiada 11 fabryk, w tym osiem na rynek OEM, z lokalizacjami w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Polsce, oraz trzy zakłady na rynku wtórnym, w tym dwa w Meksyku i jeden w Kolumbii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *