Kolumbijska Narodowa Armia Wyzwolenia uwalnia nieletnich

Kolumbijska Narodowa Armia Wyzwolenia uwalnia nieletnich

Uwolnienie miało miejsce na obszarach wiejskich w prowincji Arauca (północny wschód) i zostało ułatwione przez delegację złożoną z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i Kościoła katolickiego.

„W kontekście konfliktów zbrojnych dzieci i młodzież są szczególnie bezbronne, dlatego doceniamy wagę tego humanitarnego gestu, który pozwoli tym nastolatkom wrócić do swoich rodzin” – powiedziała Julia Oliveira, szefowa biura MKCK. . w Sarafinie.

Podziękował zainteresowanym stronom za zaufanie do bezstronnej, uczciwej i niezależnej pracy.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez komisję, zwolnienie to jest uzupełnieniem uwolnienia, które miało miejsce 8 grudnia, w którym MKCK przyjął dwóch innych nastolatków, którzy byli w rękach tej samej grupy zbrojnej.

„Poufny dialog, który prowadzimy z nosicielami broni, oraz dostęp, jaki umożliwiają nam do obszarów najbardziej dotkniętych konfliktami zbrojnymi, pozwala na odpowiedni rozwój tego typu operacji, w których naszym jedynym interesem jest pomoc w łagodzeniu cierpienia” — powiedział Oliveira. dodany.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża przypomniał wszystkim stronom konfliktu o konieczności respektowania międzynarodowego prawa humanitarnego, w szczególności ochrony, jaką zapewnia ono dzieciom i młodzieży.

Podziękował dziennikarzom i mediom za zachowanie tożsamości nieletnich przekazanych rodzinom.

Armia Wyzwolenia Narodowego, która prowadzi rozmowy z rządem Gustavo Petro, ogłosiła wczoraj jednostronne zawieszenie broni w ramach zobowiązania do dążenia do pokoju w Kolumbii.

Podobnie dzisiaj zakończył się zbrojny strajk w prowincji Choco i niektórych obszarach Valle del Cauca, który obowiązuje od 15 grudnia.

jha/otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *