Kongres rozważa zmiany w prawie azylowym i innych przepisach – Telemundo Miami (51)

Kongres rozważa zmiany w prawie azylowym i innych przepisach – Telemundo Miami (51)

WASZYNGTON – Kluczowi negocjatorzy Senatu osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących imigracji i azylu w Stanach Zjednoczonych, co oznacza znaczny postęp w kwestii wybuchowej politycznie w miarę upływu roku wyborczego 2024.

Jednak porozumienie jest zagrożone jeszcze zanim senatorowie opublikują tekst ustawy, co mają nadzieję zrobić w nadchodzących dniach przed głosowaniem nad nim rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer w stanie Nowy Jork powiedział w czwartek, że senatorowie zamierzają „jutro” (w piątek) opublikować „pełny tekst” pakietu imigracyjnego, który będzie obejmował pieniądze na pomoc dla Ukrainy i Izraela. Niedziela.”

„Da to członkom wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z projektem ustawy przed głosowaniem” – powiedział, dodając, że pierwsze głosowanie proceduralne w sprawie pakietu zamierza przeprowadzić „nie później niż w środę”.

W porozumieniu przyjęto trójstronne podejście do złagodzenia chaosu na granicy. Po pierwsze, ograniczyłoby to możliwości ubiegania się o azyl dla osób spoza Stanów Zjednoczonych. Po drugie, podniosłoby to poprzeczkę, jeśli chodzi o kwalifikację osób na granicy do ubiegania się o azyl. Po trzecie, przyspieszyłoby to rozpatrywanie wniosków, zamknęłoby możliwości odwołania się w przypadku ich odrzucenia i położyłoby kres zasadzie „złów i wypuść” poprzez nałożenie na imigrantów nadzoru rządowego w trakcie całego procesu.

Aby przełamać obstrukcję w Senacie, ustawa potrzebuje 60 głosów. Jednak zwolennik porozumienia senator Thom Tillis z Karoliny Północnej stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby doszło do niego bez wsparcia co najmniej połowy klubu republikanów, czyli 25 senatorów.

Wstępne porozumienie osiągnięte przez senatorów Jamesa Lankforda, republikanina z Oklahomy, Chrisa Murphy'ego, demokratę z Connecticut i Kyrsten Sinemę, republikanina z Arizony, stanowi ambitny wysiłek mający na celu rozwiązanie problemu, który nęka Kongres od dziesięcioleci. Dzieje się to w środku roku wyborczego.

„Pod każdym względem mamy porozumienie” – powiedział Murphy.

Przyszłość ustawy w Senacie będzie niepewna w obliczu odrzucenia przez spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona i ciągłej fali sprzeciwu ze strony prawdopodobnego kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta Donalda Trumpa, co zagrozi poparciu Republikanów dla ustawy. . inicjatywa.

Niektórzy członkowie partii obawiają się, że może to zapewnić zwycięstwo prezydentowi Joe Bidenowi ze względu na polityczną słabość jego kandydatury na reelekcję w 2024 roku.

„Czuję się jak facet stojący teraz na polu podczas burzy, trzymający metalowy pręt” – powiedział Lankford, dodając, że cały proces był „naprawdę intensywny”.

Lankford potwierdził, że na bieżąco informował Johnsona o zakresie i szczegółach ustawy granicznej przez cały proces, a na końcowych etapach informował personel mówcy.

Biuro Johnsona odrzuciło jednak charakterystykę dyskusji przedstawioną przez Lankforda, przekazując NBC News w oświadczeniu: „Ani senator Lankford, ani jego biuro nie przekazali urzędowi prezydenta Johnsona proponowanego tekstu legislacyjnego ani pisemnego opisu nowego organu wydalającego. Opisali to w rozmowach mniej szczegółowo, niż jest to dostępne w publikowanych wiadomościach.

Senator Kevin Cramer z Dakoty Północnej powiedział, że przychylnie skłania się ku jej poparciu, ale stwierdził, że szanse na uzyskanie większości GOP w Senacie „maleją”, ponieważ niektórzy senatorowie woleliby nie „przejść przez stół” przez skomplikowaną ustawę, jeśli zostanie ona uchwalona. raczej nie przejdzie przez Izbę Reprezentantów.

Jedną z przeszkód w opublikowaniu tekstu jest uzyskanie wystarczających środków finansowych na wdrożenie zmian politycznych.

„Jestem zaniepokojony” – powiedział Murphy dziennikarzom w czwartek. „Republikanie muszą poważnie podejść do finansowania zawartej przez nas umowy. „Nasze porozumienie polityczne zostało sfinalizowane, ale wymaga, aby projekt ustawy sfinansował zmiany, o które prosili Republikanie”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *