Korea Południowa uruchamia pierwszą sondę księżycową

Korea Południowa 5 sierpnia ogłosił, że jego pierwszą sondą księżycową był Korea Pathfinder unieśmiertelniony Orbiter (KPLO) został pomyślnie wysłany do miejsca przeznaczenia po wystrzeleniu, otwierając nowy etap południowokoreańskiego programu eksploracji kosmosu.

Statek KPLO znany po koreańsku jako Danuri, Według Ministerstwa Nauki Korei Południowej, po udanym wystrzeleniu na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9 z Cape Canaveral na Florydzie (USA) ustanowił swoje pierwsze połączenie z anteną sieci NASA w Australii.


NASA planuje zwrócić pierwsze próbki z Marsa w 2033 roku

Czytaj więcej

Korea Południowa potwierdziła, że ​​śledztwo toczy się w środku Ścieżka Plan jest na Księżyc, z panelami słonecznymi generującymi energię i wszystkimi urządzeniami na pokładzie działającymi prawidłowo.

Szacowany czas podróży dla Danuri to cztery miesiące i pół na orbitę księżyca, gdzie planuje prowadzić działalność naukową przez około rok.

ta misja Minister spraw zagranicznych powiedział, że będzie to „pierwszy krok w historii południowokoreańskiej eksploracji kosmosu”. Nauki Z kraju azjatyckiego Lee Jong-ho, w uwagach po inauguracji w Cape Canaveral, opracowanych przez Yonhap News Agency.

Celem tej misji jest „opracowanie technologii eksploracji Księżyca i ustalenie istnienia”internet satelitarny a także prowadzenie badań naukowych środowiska, terenu i zasobów Księżyca, a także identyfikowanie potencjalnych miejsc lądowania dla przyszłych misji, zgodnie z NASA, która współpracuje przy projekcie.

statek lub Statek kosmiczny Ma kształt sześcianu i ma dwa skrzydła paneli słonecznych, które ładują zużywaną energię, a także ma antenę satelitarną zamontowaną na jednym z ramion. Jego waga netto to 550 kilogramów.

Danuri to pierwsza misja kosmiczna Korea Południowa W podróży poza orbitę Ziemi, oprócz powyższych celów, dąży do zidentyfikowania potencjalnych miejsc lądowania na satelicie Ziemi Ziemia na przyszłe misje.

NASA Południowokoreańska Agencja Badań Kosmicznych podpisała umowę o współpracy w 2016 roku.

Jeśli Danuri się powiedzie, Korea Południowa Dołączysz do klubu krajów lub agencji, które podjęły misje lądowania lub eksploracji na Księżycu (Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Indie, Unia Europejska i były Związek Radziecki).

Rozpoczęcie misji Danuri następuje po tym, jak Korea Południowa pomyślnie uruchomiła swoją pierwszą misję Rakieta kosmiczna o nazwie NouriPod koniec czerwca nastąpił kolejny ważny krok w kierunku przekształcenia kraju azjatyckiego w potęgę kosmiczną, co może również prowadzić do postępu w sprawach wojskowych.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.