Koronawirus w Stanach Zjednoczonych: Ponieważ wskaźniki szczepień nadal rosną, więcej hospitalizacji z powodu Covid-19 dotyczy osób, które nie zostały zaszczepione

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych: Ponieważ wskaźniki szczepień nadal rosną, więcej hospitalizacji z powodu Covid-19 dotyczy osób, które nie zostały zaszczepione
„Niesamowita sobota! + 4,63 mln dawek przyjętych wczoraj, nowy rekord”, ćwierkanie Dr Cyrus Shahbar, menedżer danych w Białym Domu Covid-19. „Ponad 500 000 więcej niż poprzedni rekord z zeszłej soboty. Podano niesamowitą liczbę dawek”.

Teraz zła wiadomość: według dyrektora CDC, dr Rochelle Walenke, trzeci tydzień z rzędu rośnie liczba przypadków Covid-19 i hospitalizacji.

„Przypadki i wizyty na pogotowiu wzrosły” – powiedział Wallinski w piątek. „Obserwujemy ten wzrost u młodszych dorosłych, z których większość nie została jeszcze zaszczepiona”.

Wariant B.1.1.7 jest nie tylko bardziej zaraźliwy niż pierwotny szczep koronawirusa – jest Teraz dominująca odmiana w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym tygodniu liczba nowych przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych wyniosła średnio ponad 68 000 dziennie, według danych z Johns Hopkins University.

To wzrost o ponad 20% w porównaniu z siedmiodniową średnią z 10 marca.

W całym kraju więcej Amerykanów w wieku od 18 do 64 lat trafia na oddziały ratunkowe z powodu komplikacji związanych z Covid-19, powiedział Wallinski.

Powiedziała, że ​​trendy zostały „wzmocnione” w jednej części kraju: na górnym Środkowym Zachodzie.

„CDC ściśle współpracuje z urzędnikami zdrowia publicznego w tym regionie, aby zrozumieć, co napędza te przypadki i jak możemy interweniować” – powiedział Walinsky.

Wyścig na śmierć i życie

Według CDC, Floryda ma największą liczbę zgłoszonych przypadków B.1.1.7, a następnie Michigan, który zgłasza tysiące nowych przypadków Covid-19 dziennie.

Urzędnicy zdrowia w Michigan twierdzą, że są w środku Kolejny wzrost dla Covid-19.

Ta zmienna B.1.1.7 … jest bardziej zaraźliwa i myślę, że istnieje stres związany z tą epidemią, więc wiele osób nie nosi masek i nie ma dystansu społecznego, więc przyjęliśmy podstawę, ” powiedział dr Paul Offitt, dyrektor Vaccine Education Center at Hospital Children w Filadelfii: biorąc krok wstecz w Michigan.

W ostatniej fali epidemii koronawirusa w Michigan pojawił się nowy typ pacjenta

„To naprawdę frustrujące, ponieważ prawie skończyliśmy” – powiedział. „Musimy tam zostać przez następne dwa miesiące, a nie robimy”.

Rzecznik Stowarzyszenia Michigan Health and Hospitals Association powiedział, że niektóre szpitale Michigan opóźniają i zmieniają harmonogram procedur innych niż nagłe na zasadzie „każdy przypadek”.

„Szpitale chcą, aby każdy otrzymał potrzebną opiekę i zmieniał harmonogram zabiegów tylko w ostateczności” – powiedział John Karasinski. „Chcemy zapewnić, że szpitale są bezpieczne dla wszystkich, którzy potrzebują opieki, i że każdy, kto ma pilną potrzebę medyczną, powinien natychmiast szukać pomocy”.

„Istnieje obawa przed zarażeniem w sportach młodzieżowych – czy to w klubach sportowych, czy w sportach stowarzyszonych w szkołach” – powiedział Wallinski w piątek w Michigan i Minnesocie.

Po zaszczepieniu konieczne jest dalsze zakrywanie w niektórych miejscach (na razie).  Dlatego
Urzędnicy służby zdrowia w Minnesocie ostrzegli Stan był świadkiem „Ostry wzrost” przypadków Covid-19, Mówiąc, że „ważniejsze niż kiedykolwiek” jest dalsze noszenie maski i fizyczny dystans.

Gubernator Ohio Mike DeWine powiedział, że liczba przypadków Covid-19, hospitalizacji i przyjęć na oddział intensywnej terapii w jego stanie rośnie.

„Zmierzamy teraz w złym kierunku” – powiedział DeWine w czwartek. „Ponad połowa naszych hrabstw (53 lata) odnotowała wzrost”.

„Nadal możemy zmienić tę sytuację, jeśli coraz więcej osób będzie się szczepić” – powiedział. „To jest wyścig. Jesteśmy w wyścigu. To wyścig na śmierć i życie”.

Dodatkowe dowody na to, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne

Ponieważ coraz więcej młodych, niezaszczepionych ludzi jest hospitalizowanych z powodu Covid-19, liczba starszych Amerykanów, którzy są hospitalizowani lub umierają z powodu Covid-19, stale spada.

Eksperci twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ osoby starsze są bardziej narażone na szczepienia niż osoby młodsze.

Nie panikuj, jeśli wystąpią te skutki uboczne szczepionki Covid-19.  Właściwie to może być dobry znak
Ponad 78% osób w wieku 65 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 60% było w pełni zaszczepionych, zgodnie z danymi Dane CDC.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, jak bezpieczne są szczepionki dla dorosłych w każdym wieku.

Mniej niż 1 na 28 000 osób, które otrzymały szczepionkę Covid-19 – lub mniej niż 0,004% – zgłosiło poważne działania niepożądane, zgodnie z danymi z systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (VAERS).

Witryna VAERS twierdzi, że dostawcy szczepionek są „zachęcani do zgłaszania VAERS wszelkich istotnych klinicznie problemów zdrowotnych po szczepieniu, niezależnie od tego, czy uważają, że przyczyną jest szczepionka”.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nawet jeśli wystąpią poważne reakcje, „zwykle pojawiają się one w ciągu pierwszych 30 minut” – powiedział wakcynolog, dr Peter Hotez z Baylor College of Medicine.

30%, które mogą zakończyć epidemię

„To dlatego strony ze szczepionkami zatrzymują ludzi tam przez 15 do 30 minut po tym” – powiedział.

CDC zaleca osobom z historią ciężkich reakcji alergicznych Zostań na 30 minut Po szczepieniu. Inni mogą wyjść po 15 minutach.
Powinny to być wszystkie miejsca, w których podaje się szczepienia Uzbrojony w epinefrynę szybko, aby stawić czoła każdej sytuacji Od anafilaksji, powiedział CDC.

Główny chirurg powiedział, że są proste kroki, aby zakończyć tę epidemię:

Dr Vivek Murthy powiedział: „Najpierw zaszczep się tak szybko, jak to możliwe”. Po drugie, pomóż zaszczepić się osobom, na których Ci zależy.

Deidre Macphillips, Naomi Thomas, Amanda Seeley, Sarah Boxer, Ben Tinker, Polo Sandoval i Pamela Brown przyczynili się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *