Kuba opisuje roczny raport USA na temat terroryzmu jako arbitralny i jednostronny – Escambray

Minister spraw zagranicznych Bruno Rodríguez powiedział, że Stany Zjednoczone nalegają, przy coraz mniejszej liczbie pretekstów, na zniesławianie Kuby w celu usprawiedliwienia jej wrogiej polityki duszenia gospodarki.

Według Departamentu Stanu opublikowany dokument jest recenzją, o której rząd ma obowiązek co roku informować Kongres. (Zdjęcie: Dzwon)

Bruno Rodríguez Parrilla, minister spraw zagranicznych Kuby, określił w piątek roczny raport Departamentu Stanu USA na temat terroryzmu na świecie, który utrzymuje Kubę na liście państw sponsorujących terroryzm, jako arbitralny i jednostronny. .

Stany Zjednoczone nalegają, przy coraz mniejszej liczbie pretekstów, na zniesławienie Kuby, aby usprawiedliwić jej wrogą politykę zduszenia gospodarczego, Rodriguez Barela poinformował na swoim koncie w portalu społecznościowym

Kubański minister spraw zagranicznych powiedział, że niemoralność moralna i bezkarne naruszenia w obliczu bohaterskiego oporu tego narodu są obraźliwe.

„W swoim arbitralnym i jednostronnym raporcie na temat terroryzmu Stany Zjednoczone, pod coraz mniejszym pretekstem, nalegają na zniesławienie Kuby w celu usprawiedliwienia swojej wrogiej polityki dławienia gospodarczego. „To obraża niemoralność i znieważa bezkarne łamanie prawa w obliczu bohaterskiego oporu tego narodu” – dodał.

Eugenio Martinez Enriquez, dyrektor generalny na Amerykę Łacińską i Karaiby w kubańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, uznał za nieetyczne i nieodpowiedzialne, że w raporcie wykorzystywanie braku ekstradycji członków Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN) do Kolumbii jako pretekstu do oceny sytuacji sytuacja. Kuba.
Urzędnik zauważył, że ci sami członkowie Armii Wyzwolenia Narodowego przebywają dziś w Meksyku, aby przeprowadzić rozmowy z rządem Kolumbii; Dodał, że powinni uznać Kubę za jej wkład.

„Wykorzystywanie raportu jako pretekstu do „oceny” Kuby za nieprzeprowadzenie ekstradycji członków ELN do Kolumbii jest niemoralne i nieodpowiedzialne, podczas gdy dzisiaj ci członkowie ELN przebywają w Meksyku na rozmowach z rządem kolumbijskim. „Powinni uznać Kubę za jej składka.”

Coroczny raport dotyczący krajów rzekomo sponsorujących terroryzm potwierdza, że ​​Kuba wraz z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, Iranem i Syrią oznacza nałożenie surowych sankcji przez administrację Ameryki Północnej.

Według Departamentu Stanu opublikowany w czwartek dokument nie stanowi nowego ogłoszenia w sprawie takich desygnacji, a raczej przegląd, o którym rząd ma obowiązek co roku informować Kongres.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *