Kubański Minister Spraw Zagranicznych potępia krytyczną sytuację zdrowotną w Gazie • Pracownicy

Kubański Minister Spraw Zagranicznych potępia krytyczną sytuację zdrowotną w Gazie • Pracownicy

Minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez potępił dziś krytyczną sytuację zdrowotną wynikającą z izraelskiej agresji na palestyńską ludność cywilną w Gazie, którą określił jako politykę eksterminacji.

Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Elementals.

Jak dotąd około 30 000 Palestyńczyków zginęło w wyniku masowego bombardowania Strefy Gazy przez izraelskie samoloty i artylerię od początku tego ataku, 7 października, po ataku przeprowadzonym przez Hamas.

Poprzedniego dnia prezydent Miguel Díaz-Canel i kubański minister spraw zagranicznych powtórzyli skargi dotyczące współudziału Stanów Zjednoczonych w izraelskiej masakrze po tym, jak mocarstwo północne zawetowało uchwałę przedłożoną przez Algierię w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dotyczącą zawieszenia broni. .

Inicjatywa ta miała także na celu położenie kresu przymusowym wysiedleniom ludności palestyńskiej.

Kuba omawiała dziś przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze w Holandii konsekwencje działań Izraela wobec narodu palestyńskiego i innej populacji arabskiej na terytoriach okupowanych.

Dokument, który Al Jazeera przedłożyła 25 czerwca 2023 r., wymaga jasnego i bezpośredniego oświadczenia określającego wszelkie konsekwencje prawne wynikające z ludobójstwa, zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości popełnionych przez Izrael.

Kubańska skarga odnosi się w szczególności do historycznej niesprawiedliwości i okrucieństwa, które charakteryzowały działania reżimu apartheidu ponad 70 lat temu, uniemożliwiając narodowi palestyńskiemu korzystanie z samostanowienia i prawo do życia na swoich ziemiach.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *