Latał! Helikopter marsjański leci nad czerwoną planetą przestrzeń

Dziewiczy lot helikoptera na Marsie, obraz cieni na Marsie w skali szarości.

Kiedy helikopter marsjański – Innowacja – przeleciał nad powierzchnią Marsa 19 kwietnia 2021 r., Jego kamera nawigacyjna uchwyciła jego cień na powierzchni Marsa. Ten udany dziewiczy lot był techniczną demonstracją lotu z napędem na Marsie. Helikopter poleciał na Marsa przyczepiony do brzucha wytrwałego łazika i przybył na Marsa 18 lutego 2021 r. Zdjęcie z telewizji NASA.

Agencja NASA Helikopter marsjański Innowacji udało się latać w rozrzedzonym powietrzu Marsa 19 kwietnia 2021 r. Zespół wpadł do Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Pasadenie w Kalifornii, gdy kontrolerzy lotu ogłosili sukces tego pierwszego lotu testowego. Był to pierwszy lot z napędem i kierowaniem na innej planecie. Oczekuje się, że nastąpi to po kilku kolejnych lotach testowych w ciągu miesięcznej kampanii mającej na celu wykazanie, że eksploracja lotnicza jest Może W cienkiej atmosferze Marsa.

Zasięg NASA rozpoczyna się o godzinie 1015 UTC (6:15 rano czasu wschodniego); Tłumaczenie UTC Twój czas) 19 kwietnia. Konferencja prasowa planowana jest po locie w 1800 roku UTC (14:00 EST) w poniedziałek. Możesz to oglądać Telewizja NASA, The Aplikacja NASA na smartfony i dalej Witryna NASA. Laboratorium Napędów Odrzutowych w Pasadenie w Kalifornii – ośrodek obsługujący helikopter – transmitowało lot na żywo na swoim terenie. youtube I Serwis społecznościowy Facebook Kanały.
Więcej informacji z NASA na temat dziewiczego lotu Ingenuity znajdziesz tutaj

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z arkuszem informacyjnym NASA Mars Helicopter

Pierwszy lot helikoptera na Marsie, widziany z pokoju kontrolnego NASA / JPL, z bezczelnym czerwonym ubraniem siedzącym wokół stołu w kształcie litery U, z wieloma ekranami i modelem helikoptera pośrodku.

Zespół z Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA wiwatował, gdy nadeszła wiadomość o pierwszym locie helikopterem. Tekst na lewej ścianie mówi: „Odważ się robić wielkie rzeczy”. Obraz z telewizji NASA.

Opuszczony krajobraz Marsa w kolorze pomarańczowym ze środkiem pod małym helikopterem po jego dziewiczym locie

Daleki widok na nowe położenie marsjańskiego samolotu (przód, środek) przed czerwoną pustynną krajobrazem Marsa. Obraz z telewizji NASA.

Pierwszy lot testowy śmigłowca został pierwotnie zaplanowany na 11 kwietnia. Przed rozpoczęciem lotu NASA musiała ponownie zainstalować oprogramowanie, aby naprawić problem, który pojawił się, gdy inżynierowie próbowali zmienić helikopter z Przed wycieczką do Lot Sytuacja.

Kreatywność przybyła na Marsa 18 lutego wraz z Determinacja Łazik po długiej podróży na Czerwoną Planetę w brzuchu łazika. Książki JPL w pracowni prof ćwierkać Opublikowano na początku 8 kwietnia:

Animowany model helikoptera marsjańskiego.

Mars Helicopter – Creativity – to demonstracja techniczna, podczas której wykonano pierwszy lot z napędem na Marsie. Helikopter poleciał na Marsa na brzuchu wytrwałego łazika i przybył na Marsa 18 lutego 2021 r. Zdjęcie via NASA.

Przygotowanie do lotu w Ingenuity było powolne i ostrożne, po części dlatego, że 4-funtowy (1,8 kg) helikopter wykonał lot na Marsa w złożonej postaci. Jest umieszczony wewnątrz korpusu łazika za osłoną ochronną. Jednak po tym, jak łazik upuścił tę tarczę i udał się na lotnisko, helikoptery nakazały urządzeniu rozpakować torbę i powoli otworzyć się. Potem wytrwałość musiał umieścić kreatywność bezpośrednio na powierzchni Marsa i odwrócić, pozwalając helikopterom Panele słoneczne Aby zacząć wspierać samolot.

Odblokowanie i przetestowanie Ingenuity Blades było ostatnim ważnym etapem przygotowań przed podjęciem przez helikopter pierwszego lotu. Urzędnicy NASA przetestowali ostrza najpierw przy 50, a następnie przy 2400 Rewolucja w każdej minucie Zanim helikopter wystartuje.

Przedstawiciele NASA powiedzieli, że biorąc pod uwagę sukces Ingenuity, przyszłe misje Czerwonej Planety mogą zazwyczaj obejmować helikoptery, które mogą działać jako zwiadowcy łazików i samodzielnie gromadzić dane. Kreatywność nie zbierze żadnych danych, ponieważ mała pionowa płaszczyzna nie zawiera żadnych instrumentów naukowych. Ale będzie dokumentować nadchodzące podróże kamerą o wysokiej rozdzielczości. Wytrwałość obserwuje się również z bezpiecznej odległości. Przedstawiciele NASA powiedzieli, że jest nawet szansa, że ​​łazik może nawet nagrywać dźwięk podczas lotów Ingenuity za pomocą dwóch wbudowanych mikrofonów.

Tymczasem, gdy Ingenuity przygotowywała się do lotu i ostatecznie wystartowała w dziewiczy lot 19 kwietnia 2021 r., Wytrwale zaglądała w otoczenie i wysyłanie phtos. Pojazd wielkości samochodu obejmował między innymi wykonywanie zdjęć śladów opon i zaawansowanego narzędzia naukowego.

za Nowa, przepiękna mozaika ze zdjęć (Poniżej) przedstawia łazik Mars Perseverance i helikopter NASA Ingenuity. Świat społeczności Shawn Doran Utworzone przez zestawienie 62 zdjęć łazików. Opublikował obrót za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, Osadź tweeta. Powiedział, że poddał obrazy składowe „procesowi usuwania szumu, reformacji i aktualizacji” przed ich scaleniem: proces, który nazwał „pracochłonnym”. Zwrot widoczny poniżej.

Zręczność również cięta Pierwsze kolorowe zdjęcie 3 kwietnia, krótko po tym, jak rydwan wytrwałości zrzucił go na pył Marsa. Zdjęcie przedstawia marsjańską Ziemię o szerokości 28 mil (45 km). Jezioro kraterowe I część dwóch kół wytrwałego łazika marsjańskiego NASA. – powiedział Doran Space.com:

Skupienie się na związku między Percym i Jenny było oczywistym wyborem dla tej kombinacji. Oglądanie nowych zdjęć z innej planety jest bardzo ekscytujące, ale to jest wyjątkowe i spodziewam się, że demo technologiczne będzie hitem.

Brązowa podłoga z jasnobrązowym żwirem i częściowo widocznymi kołami łazika.

Helikopter Ingenuity Mars agencji wykonał to zdjęcie w niskiej rozdzielczości dna Marsa Krater Jezero i dwukołowego segmentu sondy NASA Perseverance Mars 3 kwietnia 2021 r. Jest to pierwsze kolorowe zdjęcie wykonane przez Ingenuity na powierzchni Marsa. Zdjęcie za pośrednictwem NASA/ Laboratorium napędu odrzutowego – California Institute of Technology.

Po zakończeniu pracy Ingenuity zacznie wytrwale realizować główne cele własnej misji naukowej. Sześciokołowy robot będzie szukał śladów dawnego życia na Marsie, zbierał dziesiątki próbek i tymczasowo je przechowywał, aby w przyszłości powrócić na Ziemię.

NASA wybrała Krater Jezero jako miejsce lądowania łazika Perseverance I nie bez powodu. Naukowcy uważają, że obszar ten był wcześniej zanurzony i był domem dla starożytnej delty rzeki wodnej ponad 3,5 miliarda lat temu. Kanały rzeczne wylały się na ścianę krateru i utworzyły jezioro, które niosło minerały błotne z otoczenia. Życie drobnoustrojów mogło żyć w kraterze podczas jednego lub więcej z tych okresów podmokłych, a jeśli tak, ślady ich pozostałości można było znaleźć w dnie jeziora lub osadach przybrzeżnych. Naukowcy będą badać, w jaki sposób obszar powstawał i ewoluował, szukać oznak poprzedniego życia i zbierać próbki skał marsjańskich i gleby, które mogą zachować te oznaki.

Czworonożne urządzenie z szerokimi obracającymi się łopatkami na brązowym krajobrazie z widoczną częścią łazika.

W koncepcji tego artysty helikopter NASA Ingenuity Mars stoi na powierzchni Czerwonej Planety, gdy wytrwały rydwan (częściowo widoczny po lewej stronie) przewraca się. Zdjęcie za pośrednictwem NASA/ Laboratorium napędu odrzutowego – California Institute of Technology.

Konkluzja: Marcowy helikopter po raz pierwszy poleciał w takcie w poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. We wczesnych godzinach porannych. Pokrycie lotu rozpoczęło się o godzinie 1015 UTC (6:15 rano czasu wschodniego); Tłumaczenie UTC Dla Twojego czasu). Konferencja prasowa po locie zaplanowana jest na poniedziałek o godzinie 18:00 UTC (14:00 czasu wschodniego). Możesz to oglądać Telewizja NASA I Aplikacja NASA na smartfonyI Witryna NASA. Laboratorium Napędów Odrzutowych – obiekt obsługujący śmigłowce – transmituje lot na żywo youtube I Serwis społecznościowy Facebook Kanały.

Przeczytaj więcej z EarthSky: Touchdown! Wytrwaj, pomyślnie lądując na Marsie

Za pośrednictwem Space.com

Rovera

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *