Lutowa pełnia księżyca osiągnie swój szczyt w ten weekend

Lutowa pełnia księżyca osiągnie swój szczyt w ten weekend

Lorenzo Di Cola/Norphoto/Getty Images

Złota kula, zwana Śnieżnym Księżycem, będzie wyglądać prawie jak każdy zwykły księżyc w pełni. Tutaj śnieżny księżyc wisi nad Abruzją we Włoszech w lutym 2022 r.

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Lutowa pełnia księżyca, znana jako Śnieżny Księżyc, osiągnie swój szczyt w sobotę, świecąc na nocnym niebie na całym świecie.

W sobotę o godzinie 7:30 czasu wschodniego Księżyc osiągnie swój szczyt. Według Earth SkyAle dla ludzkiego oka pojawi się księżyc Pełne przez kilka dniZatem najlepszą porą na obserwację będą noce przed i po szczycie.

Chociaż nazywa się go „Śnieżnym Księżycem” – przydomek zainspirowany obfitymi opadami śniegu, które zwykle występują w lutym w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, według Almanach Rolników -Złota kula będzie wyglądać jak prawie każdy zwykły księżyc. Ale ten księżyc będzie mikroksiężycem, co oznacza, że ​​może wydawać się nieco mniejszy niż zwykle.

„Jest trochę dalej od Ziemi niż zwykle Księżyc” – powiedziała Rachel Klima, badaczka zajmująca się badaniami i rozwojem. Geolog planetarny i ekspert księżycowy w Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Laurel w stanie Maryland.

„Jest około 10% mniejszy. Może więc wyglądać na nieco mniejszego. Jednak w wielu przypadkach ludzie widząc naprawdę ogromny księżyc dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że znajduje się on nisko nad horyzontem, a nie z powodu rzeczywistej odległości od niego” – powiedziała Klima (Mały Księżyc) „To nie będzie super mały. Będzie trochę mniejszy niż przeciętny księżyc w pełni, na który patrzysz”.

Faza pełni księżyca ma miejsce, gdy Księżyc, Ziemia i Słońce są ustawione w tej kolejności. Klima powiedziała, że ​​lutowa pełnia Księżyca nastąpi, gdy Księżyc znajdzie się w najdalszym punkcie od Ziemi na swojej eliptycznej orbicie zwanej apogeum. Miniksiężyc będzie również ciemniejszy niż normalnie, o około 30%. Według Earth Skypozwalając na nieco lepszy widok pobliskich ciał niebieskich, bez przeciętnej interferencji światła.

W tym roku Śnieżny Księżyc będzie świecił obok jasnej gwiazdy w konstelacji Lwa, Regulusa. Według nas, w pobliżu szczytu Księżyca, w nocy 23 lutego, gwiazda będzie widoczna bezpośrednio pod ciałem niebieskim. Ziemia Niebo.

Oczywiście nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, aby cieszyć się obserwacją Księżyca, ale lornetka może być dobrym narzędziem dla tych, którzy chcą wyraźnie zobaczyć jego cechy i kratery, powiedziała Klima. Dodała, że ​​pełnię księżyca najlepiej obserwować na bezchmurnym niebie, gdyż nawet przy lekkim zachmurzeniu księżyc od czasu do czasu przejrzy przez chmury.

Czwartek, Lądownik księżycowy Odyseusz Sonda pomyślnie wylądowała w pobliżu południowego bieguna Księżyca, osiągając wyczyn, jakiego nie próbował żaden statek kosmiczny ze Stanów Zjednoczonych od czasu zakończenia programu Apollo ponad pięćdziesiąt lat temu. Misja IM-1 firmy Intuitive Machines jest także pierwszym komercyjnym statkiem kosmicznym, który miękko wyląduje na powierzchni Księżyca w ramach wznowionych międzynarodowych wysiłków na rzecz powierzchni Księżyca.

„Najpiękniejszą rzeczą, gdy patrzysz teraz na Księżyc, jest ilość odnowionej aktywności na nim na poziomie międzynarodowym” – stwierdziła Klima. „Zasadniczo otwieramy nową erę eksploracji Księżyca… Kiedy te różne firmy zaczną lądować na Księżycu, będziemy mogli dowiedzieć się dużo, dużo więcej i tego zupełnie nowego świata – świata gospodarczego i nauki świat — będzie dla nas otwarty.”

Według EarthSky spośród 12 pełni księżyca w 2024 r. pełnia księżyca w lutym jest jedynym miniksiężycem w roku, natomiast wydarzenia księżycowe we wrześniu i październiku będą uważane za superksiężyce – według EarthSky.

Definicje superksiężyca mogą się różnić, ale ogólnie termin ten odnosi się do księżyca w pełni, który znajduje się bliżej Ziemi niż zwykle i dlatego wydaje się większy i jaśniejszy na nocnym niebie. Niektórzy astronomowie twierdzą, że zjawisko to występuje, gdy Księżyc znajduje się w odległości 90% perygeum – czyli najbliższego zbliżenia się do Ziemi na orbicie.

Oto pozostałe pełnie księżyca w 2024 roku:

  • 17 września: Księżyc żniw
  • 17 października: Księżyc Huntera

Zaćmienie Słońca i Księżyca

Według Agencji Informacyjnej Emirates w 2024 r. nastąpi wiele zaćmień, w tym dwa rodzaje zaćmień Księżyca i dwa rodzaje zaćmień Słońca. Almanach starego rolnika.

Najbardziej nieoczekiwanym z tych wydarzeń jest Całkowite zaćmienie słońca 8 kwietniaKtóre będą widoczne w niektórych częściach Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi między Ziemią a Słońcem, całkowicie zasłaniając tarczę słońca.

Te znajdujące się na ścieżce totalności, czyli miejsca, w których cień Księżyca całkowicie zakryje Słońce, będą świadkami całkowitego zaćmienia Słońca. Osoby znajdujące się poza ścieżką całości będą nadal mogły zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca, podczas którego Księżyc zasłania tylko część tarczy Słońca.

Całkowite zaćmienie słońca będzie ponownie widoczne w sąsiednich Stanach Zjednoczonych dopiero w sierpniu 2044 roku.

2 października nad niektórymi częściami Ameryki Południowej nastąpi obrączkowe zaćmienie słońca. Ten rodzaj zaćmienia jest podobny do całkowitego zaćmienia Słońca, z tą różnicą, że Księżyc znajduje się w najdalszym punkcie swojej orbity od Ziemi, więc nie może całkowicie zasłonić Słońca. Zamiast tego obrączkowe zaćmienie słońca tworzy na niebie „pierścień ognia”, w którym ogniste światło słoneczne otacza cień księżyca.

Tymczasem półcieniowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne dla wielu osób w Europie, północnej i wschodniej Azji, Australii, Afryce, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej w dniach 24–25 marca.

Zaćmienie Księżyca, które sprawia, że ​​Księżyc wydaje się ciemny lub przyćmiony, ma miejsce, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiają się w jednej linii, tak że Księżyc przechodzi w cień Ziemi. Półcieniowe zaćmienie Księżyca jest bardziej subtelne i występuje, gdy Księżyc przechodzi przez zewnętrzny cień Ziemi, czyli półcień.

Częściowe zaćmienie Księżyca, podczas którego Ziemia przemieszcza się między Słońcem a Księżycem, nie będąc całkowicie wyrównanym, nad Europą oraz większością części Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej pojawi się w dniach 17–18 września.

Czeki Godzina i data lokalizacji Aby dowiedzieć się, kiedy pojawi się każde z tych zaćmień.

Według strony internetowej obserwatorzy nieba mogą w tym roku spodziewać się mnóstwa rojów meteorów Amerykańskie Towarzystwo Meteorytowe. Oto daty, w których spodziewane jest największe w tym roku zjawisko meteorytów.

  • Buckeyes w południowej delcie: 29-30 lipca
  • Alfa Koziorożec: 30-31 lipca
  • Zaopatrzenie południa: 4-5 listopada
  • Zaopatrzenie północne: 11-12 listopada

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *