Łyżwiarstwo szybkie: Neil Loeb pobił swój hiszpański rekord 500 m w drodze na igrzyska

NSl szybka łyżwiarz Neil Loeb ustanowił nowy rekord Hiszpanii na dystansie 500 m z czasem 35,60 podczas Pucharu Świata w Tomaszowie (Polska), Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Wilk Najlepszy na siedemset w swoim poprzednim rekordzie (35,67) W serii B próby, w której dominował Koreańczyk Min Kyu Cha (34,95), za nim uplasował się Polak Marek Kania (35,07) i Chińczyk An Liu (35,08), w którym później zrezygnował z udziału w biegu tysiącmetrowym.

„Zdecydowaliśmy Nie bieganie 1000m, aby chronić ścięgna podkolanowe przed zbyt wieloma wyjściami. Spróbujemy tego w Stavanger – zapowiedział sportowiec w mediach społecznościowych, nawiązując do zbliżających się zawodów w Norwegii.

Urodziłem się 19 lat temu w El Prat de Llobregat (Barcelona), Loeb aspiruje do miana pierwszego Hiszpana, który weźmie udział w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich, Po zdobyciu srebrnego medalu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie 2020 oraz mistrzyni świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym w 2019 roku.

Po spotkaniu w Polsce w tym tygodniu, Hiszpan ma rywalizować w Stavanger (Norwegia), 19-21 listopada; W Salt Lake City (USA) od 3 do 5 grudnia oraz w Calgary (Kanada) od 10 do 12 grudniaTo nominacje na Mistrzostwach Świata określą miejsca olimpijskie

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *