Marylady nie wyprodukuje biegu na 400 m w 2023 roku

Sprinter wygrał w ubiegłą sobotę Grand Prix Los Angeles. Fiordaliza Cofil dojechała do mety na ósmym miejscu w tym wyścigu

Marilady Paulino kontynuuje swoje imponujące wyniki w lekkiej atletyce w 2023 roku, podobnie jak w zeszłym roku. Sprinterka, pochodząca ze społeczności Don Gregorio de Nizao, po raz kolejny udowodniła, że ​​jest numerem jeden na świecie w biegu na 400 metrów. W ostatnią sobotę Paulino wygrał Grand Prix Los Angeles.

Ale to nie było małe zwycięstwo iz pewnością jest bardzo pocieszające. Dwukrotna medalistka olimpijska z Tokio 2020 ustanowiła rekord kraju, światowego lidera i markę osobistą, osiągając czas 48,98 sekundy na stadionie Drake Stadium Uniwersytetu w Los Angeles (UCLA).

„Bardzo dziękuję wszystkim za dobre życzenia i błogosławieństwa. Kontynuujemy pracę nad wyprzedzeniem Republiki Dominikańskiej i sprawieniem, by każdy młody Dominikanin rozwijał się” – powiedział Paulino przed wyścigiem za pośrednictwem swojego konta na Twitterze (@Marileidy_P).

W tym samym wyścigu Fiordaliza Cofil zajęła ósme miejsce z czasem 51,91 sekundy.
Zwycięstwo Marylady ma jeszcze jeden dobry smak. Po raz pierwszy wyprzedziła byłą mistrzynię świata na dystansie Salwę Eid Nasser o 29 procent. Obywatel Bahrajnu, który zajął drugie miejsce, zanotował dystans 50,27 sekundy.

Trzecie miejsce wywalczyła Lena Irby Jackson z USA z czasem 50,38 s, a następnie Sada Williams z Barbadosu i brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2022 z czasem 51,00 s. Stephanie Ann McPherson Jam (Jamajka), z notą 51,69; Odpowiednio Alexis Holmes (USA) 51,74 i Kendall Ellis (USA) 51,85. Paulino wypadł na pasie piątym, a Covel na pasie czwartym.

Przed tymi zawodami Marilady właśnie wygrała Katar, swój pierwszy wyścig Diamentowej Ligi na początku tego miesiąca, z czasem 50,51 sekundy, wyprzedzając Amerykanina Shamira Little (50,84) i Polkę Natalię Kaczmarek (51,81).

Odbędzie się na Śląsku, w Polsce, 16 lipca, kiedy przesłuchanie Paulino powróci do programu. Będzie kontynuowany 31 lipca w Monako, nie będzie w Londynie (23 lipca) i nie będzie w Zurychu (Szwajcaria) 31 sierpnia. Powróci do Shenzhen (Chiny) 2 września i ponownie zawita do Brukseli (Belgia) 8 września i zakończy się w Eugene (USA).

W odpowiednich przystankach Diamentowej Ligi Dominikanów nie będzie 3 czerwca na stadionie Luigiego Ridolfiego we Florencji we Włoszech. Później spotkanie paryskie odbędzie się 9 czerwca w stolicy Francji. Piąty termin, który odbędzie się w Oslo w Norwegii, nie obejmie biegu na 400 metrów kobiet. Nie będzie to szósty etap w Lozannie w Szwajcarii 30 czerwca ani siódmy etap, który odbędzie się w Sztokholmie w Szwecji 2 lipca.