Meksyk wzywa do porozumień na COP26 z perspektywy praw człowieka

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Delegacja tego kraju na spotkanie w Glasgow w Szkocji wyraziła ubolewanie, że podczas prac nad rewizją wytycznych programu pracy z Doha koncepcje te nie zostały odzwierciedlone, ze szkodą dla planu pracy na następne dziesięć lat.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych stwierdzono, że meksykańska delegacja pod przewodnictwem Podsekretarza ds. Wielostronnych i Praw Człowieka ostrzegła, że ​​nie jest to tylko kwestia spójności różnych tekstów umowy, ale raczej kwestia zasad. .

Dodał, że obywatele, którzy demonstrowali w Glasgow podczas COP26, obserwują pracę urzędników z różnych krajów, czekając, aż staną na wysokości zadania.

W oświadczeniu podkreślono, że rząd meksykański prowadzi politykę zagraniczną w zakresie praw człowieka i feminizmu, która podważa włączenie fundamentalnych gwarancji i perspektywy równości płci w działalność forów międzynarodowych.

Zgodnie z tekstem, podczas negocjacji COP26 reprezentacja Meksyku będzie promować włączenie tych odniesień, aby zapewnić, że zarządzanie w kwestiach klimatycznych oraz działania i zobowiązania krajów z nich wywodzących się spełniają gwarancje i prawa człowieka, zwłaszcza kobiet i kobiety. Dziewczęta, ludy tubylcze i inne wrażliwe grupy.

COP26 rozpoczął się 31 października i zakończy się 12 listopada. Celem jest omówienie przez przedstawicieli państw-partii międzynarodowego zarządzania zmianami klimatycznymi, a także globalnych działań na rzecz ochrony środowiska.

m / lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *