Meksykański talent, jeden z głównych atutów, aby skorzystać z bliskiego uziemienia

Meksykański talent, jeden z głównych atutów, aby skorzystać z bliskiego uziemienia

Przybliżony czas czytania: 2 minuty 1 sekunda

Inaugurując Szczyt Szkolnictwa Wyższego i Przemysłu Zaawansowanych Technologii: redefinicja wyzwań i uczestnictwo w epoce cyfrowej, Minister Gospodarki Raquel Buenrostro Sánchez wskazała, że ​​meksykański talent jest jednym z głównych atutów, dzięki którym można skorzystać z bliskości i osiągnąć wzrost gospodarczy. W związku z tym Buenrostro podkreślił, że Meksyk ma dwukrotnie wyższą ofertę kształcenia technicznego niż Brazylia w porównaniu z podobnymi krajami.

Odnośnie wyspecjalizowanych specjalistów stwierdził, że Meksyk jest jednym z dziesięciu krajów, które zawarły porozumienie z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju z najwyższym odsetkiem absolwentów kierunków ścisłych, technicznych, inżynieryjnych i matematycznych.

Z drugiej strony, w ramach działań mających na celu promowanie meksykańskich talentów, Buenrostro dodał, że Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Edukacji i Pracy oraz Conahcyt utworzyły grupę roboczą o nazwie „Manpower” w celu koordynowania polityk i procedur ukierunkowanych na w sprawie szkolenia i szkolenia młodych ludzi w strategicznych branżach i długoterminowych projektach priorytetowych. .

Według urzędnika jednym z głównych wyników tej grupy było dossier, w którym podkreślono liczby reprezentujące liczbę meksykańskich talentów i obszary ich specjalizacji, na przykład w kraju, w roku akademickim 2021 – w 2022 r. blisko milion specjalistów z wykształceniem średnim i wyższym, absolwentami i podyplomowymi w systemie powszechnym. W dziedzinach znanych jako STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics dla swojego akronimu w języku angielskim) liczba absolwentów wynosi około 350 000 studentów w całym kraju.

Również wśród krajów OECD Meksyk zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby uczniów szkół średnich II stopnia, z liczbą około 1,7 mln powyżej Niemiec (1,1 mln), Brazylii (800 tys.), Polski (796 tys.) i Hiszpanii (313 tys.). wyższy, Meksyk jest jednym z siedmiu krajów o największej liczbie absolwentów kierunków STEM, wyprzedzając takie kraje jak Chile, Kanada, Stany Zjednoczone, Polska i Hiszpania.

Ze swojej strony, w obecności naukowców, biznesmenów, liderów i specjalistów w dziedzinie technologii i innowacji, prezes SEP Leticia Ramirez Amaya podkreśliła, że ​​siła robocza w Meksyku jest coraz lepiej przygotowana dzięki instytucjom szkolnictwa wyższego; Znalazło to odzwierciedlenie w tym, że średnia edukacja Meksykanów wzrosła z 7,4 do 9,7 lat, a mimo pandemii wzrosła w ostatnich latach liczba zapisów do szkół.

Gubernator Sonory, Alfonso Durazo Montaño, zauważył, że Plan Zrównoważonej Energii Sonora jest promowany jako ekosystem łączący energię słoneczną, półprzewodniki, mobilność elektryczną i parki naukowe, dla których podjęto szkolenia i misje szkoleniowe. Tysiące młodych ludzi poprzez plan edukacyjny, aby zintegrować ich z branżami przyszłości.

Prezes Krajowej Izby Przemysłu Elektronicznego ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych (CANITI), Enrique Yamoni Robles, potwierdził swoje zaangażowanie w stałą promocję tych spotkań i przyczynianie się do generowania narodowych talentów.

Oprócz Sekretariatów Edukacji Publicznej i Gospodarki w spotkaniu, które odbyło się w celu promocji i promowania zaawansowania edukacji i innowacji technologicznych w Meksyku, uczestniczyli przedstawiciele szkół wyższych oraz Meksykańskiej Akademii Inżynierii. Mój kanye też.

Może Cię również zainteresować: Kia przekracza 10 000 zamówień przedsprzedażowych na nowy EV9 w Korei

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *