MICA powraca do CCK z tysiącami producentów i kupców z całego świata – Diario El Ciudadano y la Región

MICA powraca do CCK z tysiącami producentów i kupców z całego świata – Diario El Ciudadano y la Región

Argentyński Rynek Przemysłów Kulturalnych (MICA), najważniejszy w regionie ze względu na swój wpływ na integrację, internacjonalizację oraz eksport towarów i usług, powraca do Cultural Kirchner Centre (CCK) w Buenos Aires od czwartku do niedzieli z tysiące producentów i kupców z Argentyny i 24 krajów świata, którzy w tym roku podwoili swoją obecność handlową.

W swojej edycji 2023, z Brazylią jako gościem honorowym, MICA powita ponad 200 międzynarodowych kupców i około 400 argentyńskich prowincji, którzy będą łączyć się i wymieniać informacje i produkty z tysiącami producentów dóbr i usług kulturalnych.

Przez cztery dni w starym budynku Sarmiento odbędzie się 151 wycieczek biznesowych, komisji rynkowych, forów, warsztatów, kursów mistrzowskich, targów, wystaw i ponad 130 propozycji programowych, których celem jest zilustrowanie powiązań między bohaterami wszystkich sektorów argentyńskiej kultury branże; Podczas gdy Brazylia będzie uczestniczyć jako gość honorowy z delegacją komercyjną, instytucjonalną i techniczną składającą się z ponad 120 uczestników.

W tym roku po raz pierwszy MICA rozszerzy się na całe miasto Buenos Aires, oferując 15 przestrzeni, w których kupujący będą mogli zobaczyć ponad 350 przedstawień z każdego z 15 sektorów tworzących ten rynek: sztuk wizualnych, audiowizualnych, cyrkowych, tanecznych, projektowanie, redakcja, folklor, gastronomia, hip hop, dzieciństwo, muzyka, muzyka akademicka, tango, teatr i gry wideo.

„Kupujący z Niemiec, Boliwii, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Chin, Kostaryki, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Włoch, Japonii, Meksyku, Paragwaju, Peru, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Urugwaju – będzie nam towarzyszyć wymieniona minister rozwoju kultury, Lucia Cardoso, zainteresowana poznaniem argentyńskiej sceny kulturalnej”.

Cardoso zauważył, że oczekuje się, że „odbędzie się 15 000 podróży służbowych”, z udziałem „około 45 000 osób” w inicjatywie, która w tym roku obejmie „ponad 250 działań wirtualnych i bezpośrednich”, dzięki platformie MICA , internetowy katalog kultury argentyńskiej, ułatwiający kontakt między producentami i promujący wystawę argentyńskich produktów i usług kulturalnych na poziomie międzynarodowym, MICA przekazuje światu.

Na otwarcie, o godz. 17:00 w CCK National Auditorium, wystąpi Emicida, brazylijski raper, wokalista hiphopowy i producent muzyczny, uznawany za jeden ze standardów muzyki współczesnej w Brazylii; Natomiast zakończy się w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00 w tej samej sali, pod okiem brazylijskich artystów Lenina i Ludi Luna oraz Argentyńczyków Zoe Gatsu i Acro.

„Kultura wytwarza pracę, jest produkcją, a do tego potrzebne są ciągłe polityki publiczne, takie jak MICA; państwo obecne i towarzyszące każdemu robotnikowi, biznesmenowi, biznesmenowi, izbie i związkowi” – ​​podkreślił Cardoso po podkreśleniu symbolicznej i tożsamościowej wartości MICA, która jest polityką publiczną, realizowaną przez narodowe Ministerstwo Kultury od 2011 roku.

Od 2 do 4 czerwca Business Tours będzie organizować krótkie 15-minutowe spotkania producentów kultury i kupców z dostępnymi tłumaczami języka migowego (LSA).

Ponadto oferty Banco de la Nación Argentina będą dostępne w celu otrzymania pomocy finansowej i informacji na temat prowadzenia działalności cyfrowej; i przestrzenie dla MŚP, gdzie możesz zasięgnąć porady na temat linii ulepszeń ekonomicznych lub zarządzać swoją certyfikacją MiPYME.

Oprócz Inaes punkty m.in. za poznanie programów wsparcia i promocji spółdzielczości czy zarządzanie rejestracją projektów przemysłów kultury, m.in. za działalność instytucjonalną.

15 nowych punktów MICA dodanych w tym roku to Aérea Teatro pod adresem Bartolomé Mitre 4272; Anís Authors Store, Honduras 6027; Artlab, w Roseti 93; Kino Diagonal Art przy Roque Saenz Peña 1150; Club Altletico Fernández Fierro, przy Sánchez de Bustamante 772; i Trapeze Club of Artists w Ferrari 252.

a także El destello w Gascon 1460; El Refuerzo, pod adresem Chacabuco 860; Guevara Depot, pod adresem Guevara 326; Connex, w Sarmiento 3131; La Trastienda, pod adresem Balcarce 460; Biblioteka Wiecznego Rytmu, Honduras 5574; Munnar, w Pedro de Mendoza 1555; Palermo Grove, przy ulicy Santa Fe 4389; i Margarita Xirgu Theatre przy Chacabuco 875

Pełny harmonogram można znaleźć na stronie argentyna.gob.ar Obejmuje propozycje z programu IncubR, argentyńskiego rynku tradycyjnego i innowacyjnego rzemiosła (Matria), argentyńskiego rynku spółdzielczego i rynku samozarządzających się kultur (MARCA).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *