Międzynarodowa Konferencja Naukowa – Otwarcie Juventud Rebelde w Holguín na Kubie

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Otwarcie Juventud Rebelde w Holguín na Kubie

Holgon, Kuba, 26 kwietnia. – Międzynarodowa konferencja naukowa uniwersytetu tego miasta rozpoczęła dziś swoją dziesiątą edycję, w której udział wzięło ponad tysiąc krajowych naukowców z 19 krajów.

Wydarzenie odbywające się co dwa lata, które odbywa się mniej więcej po raz pierwszy, ma temat przewodni: Uniwersytet skupił się na zrównoważonym rozwoju swoich środowisk: odpowiedzialności i oczekiwaniach w nowych scenariuszach.

Isabel Christina Torres, dziekan House of Graduate Studies, zwróciła uwagę na temat, który pasuje do obecnego kontekstu, w którym współczesne społeczeństwa potrzebują nauki do budowania lepszego, dostatniego i zrównoważonego świata.

Naukowcy i badacze z Ekwadoru, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Francji, Chin, Meksyku i innych krajów dyskutują na seminariach dotyczących badań demograficznych, zarządzania talentami ludzkimi, przedsiębiorczości, inteligentnych połączeń turystycznych i miejsc docelowych oraz zrównoważonego użytkowania i zarządzania ekosystemami rolnymi.

Torres zaznaczył, że podczas spotkania spodziewane jest podpisanie sześciu umów z podmiotami i uczelniami z Kolumbii, Meksyku, Peru i Stanów Zjednoczonych, co przyczyni się do wzmocnienia międzynarodowych stosunków akademickich i różnych dziedzin wiedzy.

Łącznie odbędą się XV Międzynarodowa Konferencja Języków Obcych, Komunikacji i Kultury oraz 15. Międzynarodowe Sympozjum Kanadyjskie: Kanada, Zarządzanie różnorodnością społeczną i kulturową w czasach pandemii.

Równie ważnym wydarzeniem jest Międzynarodowe Sympozjum Zarządzania Turystyką (Gestur), którego głównym celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju turystyki poprzez naukę.

Jedną z nowości w Gestur w tym roku są warsztaty internetowe ukierunkowane na nowe praktyki i doświadczenia wynikające z bezprecedensowego wpływu nowej pandemii koronawirusa SARS-CoV2 na ten strategiczny sektor kubańskiej gospodarki.

Zlokalizowany we wschodniej części Kuby, Holguín University jest instytucją z półwiecznym doświadczeniem edukacyjnym i naukowym oraz szerokim włączeniem go w projekty współpracy naukowej z innymi zagranicznymi i krajowymi akademiami, PL Review.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *