Minister spraw zagranicznych Izraela odwiedzi w przyszłym tygodniu Wielką Brytanię i Polskę

Minister spraw zagranicznych Izraela odwiedzi w przyszłym tygodniu Wielką Brytanię i Polskę

Ta treść została opublikowana 18 marca 2023 – 18:50
minuty

Jerozolima, 18 marca (EFE). – Izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen uda się w przyszłym tygodniu w podróż po Europie, gdzie złoży oficjalne wizyty w Wielkiej Brytanii i Polsce, poinformowało w sobotę izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy na dwie ważne wizyty. W Wielkiej Brytanii mamy zamiar podpisać „mapę drogową”, która poszerzy i pogłębi nasze stosunki z jednym z największych przyjaciół Izraela na świecie. Później podczas wizyty w Polsce spotkam się z moim kolegą (Zbigniewem) Rao” – powiedział Cohen w oświadczeniu.

Izraelski minister spraw zagranicznych odwiedzi w poniedziałek Wielką Brytanię, aby spotkać się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Jamesem Calverleyem i podpisać dokument mający na celu wzmocnienie dwustronnych więzi w ciągu najbliższych dziesięciu lat w dziedzinie zaawansowanych technologii i zdrowia.

Będą też rozmawiać o irańskim programie nuklearnym.

Podróż Cohena jest zaplanowana przed oficjalną wizytą premiera Benjamina Netanjahu w Londynie od czwartku do soboty.

Później Cohen pojedzie do Polski, by podpisać porozumienie z ministrem spraw zagranicznych Rao, które doprowadzi do powrotu młodzieżowych delegacji izraelskich do kraju europejskiego, by po rocznej przerwie spowodowanej różnicami ideologicznymi między obydwoma krajami dowiedziały się o Holokauście.

Netanjahu ostatnio zintensyfikował swoje podróże do Europy, składając oficjalne wizyty w Niemczech, Włoszech i Francji.

Podróże mają miejsce, gdy Unia Europejska wyraża zaniepokojenie reformą sądownictwa zaproponowaną przez Netanjahu, która może podważyć demokrację i niezależność sądownictwa, wyzwalając najbardziej znaczący ruch protestacyjny w Izraelu w ostatnich latach. EFE

JESTEM G

© EFE 2023. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *