Mistrzostwa Świata w Katarze 2022: najnowsze wiadomości na żywo | Hiszpania zmierzy się z Niemcami w drugim meczu fazy grupowej | Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022: najnowsze wiadomości na żywo |  Hiszpania zmierzy się z Niemcami w drugim meczu fazy grupowej |  Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Co wydarzyło się siódmego dnia mistrzostw świata?

Tak wyglądały wyniki i najważniejsze wydarzenia siódmego dnia mistrzostw świata:

Argentyna pokonała Meksyk (2:0), a eliminacje rozegrane zostaną ostatniego dnia z Polską. Reprezentacja Argentyny odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad Meksykiem (2:0), aby zachować pełne szanse na awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Mecz był dla Albicelesti pojedynkiem na śmierć i życie, któremu udało się w tym. Zwycięstwo dzięki bramkom Messiego i Enzo Fernandeza w drugiej połowie. Drużyna Taty Martino drogo sprzedała swoją skórę z bardzo dużą presją na początku meczu, ale ostatecznie poddała się w drugiej połowie ze względu na jakość swojego przeciwnika. Argentyna zagra w eliminacjach z Polską ostatniego dnia, a Meksyk, który wciąż ma opcje, będzie potrzebował karambolu, który będzie obowiązkowy, aby pokonać Arabię ​​​​Saudyjską.

Pierwsza drużyna Francji zakwalifikowała się do 1/8 finału po zwycięstwie nad Danią (2:1). Dośrodkowanie Griezmanna i gol Mbappe, niepowstrzymany jak ciężarówka bez hamulca na trzy minuty przed końcem, uczyniły Francję pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Z trudem i przy braku pomysłowości obecny mistrz zajął miejsce i roztrwonił nieznane kosztem Danii, która stawiała mu uparty opór do ostatniej chwili.

Polska pokonała Arabię ​​​​Saudyjską (2:0). Polska odniosła bardzo ważne zwycięstwo (2:0) nad Arabią Saudyjską. Bramka Zielińskiego dała drużynie Europy prowadzenie w pierwszej połowie, a Lewandowski swoją pierwszą bramką na mundialu zamknął mecz w drugiej połowie. W intensywnym meczu reprezentacja Arabii Saudyjskiej pokazała, że ​​zaskakujące zwycięstwo nad Argentyną nie było mirażem. Chesney uratował swoją drużynę, broniąc rzut karny Al-Dosariego w najczystszej okazji dla Saudyjczyków. Ponadto bramkarz Juventusu miał więcej wartościowych wślizgów, co czyniło go postacią meczu. Drużyna z Zatoki Perskiej wciąż ma szansę przejść do historii i zakwalifikować się ostatniego dnia, co udało im się osiągnąć dopiero w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku.

Japoński napastnik drugiej klasy decyduje się na pojedynek Australii z Tunezją. Australia pokonała Tunezję drugiego dnia grupy D, co było ważnym zwycięstwem, które sprawiło, że marzyła o kwalifikacjach. Australijczycy wygrali minimum dzięki świetnej główce Duke’a. W pierwszej połowie uniemożliwili Tunezji rozegranie meczu z duszącą presją. Zespół z Afryki Północnej poprawił się w drugiej połowie, tratując znacznie większy obszar niż Australijczycy, ale to nie wystarczyło do wyrównania. Najwyraźniejszą okazją był strzał Masakaniego tuż za polem karnym w świetnej grze zespołowej. A Afryka Północna nie miała ani jednego punktu po zasłużonym remisie z Danią, bo pokazała lepszy futbol niż dzisiaj i zagra z Francją, by awansować do 1/8 finału trzeciego dnia fazy grupowej.

Luis Enrique: „Nie spodziewałem się tak silnej wersji mojego zespołu”.Po zwycięstwie nad Kostaryką Wabel odbiera Hiszpanię pochwały z wieloma dawkami spokoju o trenerze Luisie Enrique, który pojawił się dziś na konferencji prasowej, zaledwie dzień przed głównym meczem z Niemcami: „Zawsze oczekuje się najlepszego., ale ja nie spodziewałem się tak mocnej wersji moich urządzeń. To był spokojny tydzień, byłem bardzo zadowolony i miły, ale czuję się znacznie lepiej w radzeniu sobie z problemami, jestem idiotą.”