Najlepsze filmy Netflix: czy oglądałeś „Madame Curie”? Oto 5 powodów, dla których nie możesz tego przegapić

Prawie tydzień od Premiera strumieniowa z Madame CurieFilm, wyreżyserowany przez Morgana Satrapiego, znajduje się na szczycie listy Najlepsze filmy Netflix.

Madame Curie to adaptacja powieści graficznej Lauren Redness z 2010 roku, Radioaktywna Marie y Pierre Curie: historia miłosna i reperkusje.

Plik Biografia osobista Opisuje niektóre z głównych osiągnięć programu Maria Salomiya SkodowskaMarie Curie urodziła się w Warszawie 7 listopada 1867 roku.

Jeśli jeszcze tego nie widziałeś pelcula w NetflixTutaj cię zostawiamy Pięć powodów, dla których warto to zobaczyć.

1. Marie Curie jest jedyną kobietą w historii, która zdobyła dwie Nagrody Nobla

Film pojawia się, gdy Marie Curie dwukrotnie wygrała Nagroda Nobla: Jeden z fizyki i jeden z chemii.

W obu przypadkach musiał walczyć z trudnościami spowodowanymi przez patriarchalne i seksistowskie społeczeństwo.

2. Była pierwszą kobietą, która uzyskała tytuł doktora we Francji

W czasie, gdy badanie było prawie zabronione kobietom, które były zmuszone kierować się podtekstami społeczno-seksualnymi, Corrie nie tylko wprowadziła Dr, Ale został również znaleziony w promieniowaniu na podstawie wstępnych badań Henri Becquerela.

3. Marie Curie walczy z depresją

Film pokazuje, że Marie Curie ma trochę Uszkodzenie metalu, Który spowodował śmierć swojej matki, pianistki Bronisławy Sk وا dowskiej, która zmarła z powodu gruźlica W 1878r.

4. Próbowałem wrócić do Polski

Film wyreżyserowany przez Morgan Satrapi zawodzi pod tym względem. Wydaje się, że Curie nigdy nie chciała wracać do Polski, znajdując swój dom we Francji, a konkretnie w Paryżu.

Jednak Mary pomyślała o powrocie do ojczyzny i Pierre CurieJej mąż był skłonny pojechać z nią, aby zostać profesorem, ale Uniwersytet Krakowski odmówił jej przyjęcia jako naukowca tylko dlatego, że była kobietą.

5. – Marie Curie zmarła w wieku 66 lat

Film nie mówi szczegółowo, jak to zrobić naukowyMogło to być spowodowane promieniowaniem, ponieważ zdiagnozowano Currie i wiele innych osób na nie narażonych Niedokrwistość i rak.

Marie Curie zmarła w 1934 roku w wieku 66 lat, ofiara A. rak krwi Bardzo poważny. Do dziś obserwacje i przedmioty pozostawione przez elektrodę można obsługiwać tylko z ochroną przed promieniowaniem.

Madame Curie Charakteryzuje się wydajnością Rosamund Pike (Marie Curie), Sam Riley (Pierre Curie), Anurien Barnard i Anya Taylor, niesamowita obsada, która zasługuje na to, aby znaleźć się na liście Najlepsze filmy Netflix.

gdyby

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *