Naomi Osaka powalczy o tytuł w Miami; Jego pierwszy finał od roku

Po dwóch godzinach bitwy Osaka przywitała się ze swoim przeciwnikiem i usiadła na swoim krześle, zakrywając łzy ręcznikiem, tym razem z emocji.

Chcę tylko wszystkim podziękować. Pogoda była naprawdę dobraPowiedz fanom później.

„Cholera, zawsze płaczę, ale te mistrzostwa wiele dla mnie znaczą” – powiedział Japończyk, który dorastał na Florydzie.

Osaka jest jedną z najbardziej znanych postaci, które zwracają uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym w elitarnym sporcie.

W wieku 24 lat ma godny pozazdroszczenia rekord czterech tytułów Grand Slam, ale rozczarowujący sezon 2021 przyniósł jej obecną 77. pozycję w WTA.

W zeszłym roku, kiedy przeszła na emeryturę podczas turnieju Rolanda Garrosa, Japonka ujawniła, że ​​w swojej karierze przeszła kilka napadów depresji i lęków.

Następnie zrezygnował z rywalizacji na Wimbledonie w obliczu kontrowersji związanych z odmową udziału w konferencjach prasowych, co kosztowało go grzywnę w Roland Garros.

Potem przedwcześnie pożegnała igrzyska w Tokio, gdzie została wybrana do rozpalenia olimpijskiego kotła, oraz US Open, kiedy zrobiła sobie przerwę w tenisie do początku tego sezonu.

W tym miesiącu Osaka wciąż przeżywała trudny epizod podczas swojego drugiego meczu w Indian Wells (Kalifornia), również w klasie WTA 1000, kiedy rozpłakała się w połowie meczu po otrzymaniu zniewagi z trybun.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.