NASA udostępnia pierwsze zdjęcia Kosmicznego Teleskopu Hubble’a od czasu tajemnicy

NASA udostępnia pierwsze zdjęcia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a od czasu tajemnicy

Kosmiczny teleskop Hubble Wrócił, a NASA ma zdjęcia, które to potwierdzają.

Obserwatorium orbitujące wokół Ziemi zatrzymało się 13 czerwca i pozostało w tym stanie przez ponad miesiąc, podczas gdy inżynierowie usiłowali zlokalizować tajemniczą usterkę. NASA nie podała jeszcze dokładnej przyczyny problemu, ale inżynierom agencji udało się to Powrót Hubble’a do Internetu Aktywując niektóre z urządzeń do tworzenia kopii zapasowych w czwartek.

Thomas Zurbuchen, zastępca administratora NASA, powiedział: Piątkowy wywiad wideo Z Nzingą Tull, która kierowała zespołem Hubble’a podczas rozwiązywania problemów. „Wszyscy wiedzieliśmy, że to było bardziej niebezpieczne niż zwykle”.

Hubble powoli ponownie włączał swoje instrumenty naukowe w ciągu weekendu i przeprowadzał testy systemu, aby upewnić się, że wszystko nadal działa. Potem zrobiła swoje pierwsze zdjęcia od początku całej katastrofy.

Teleskop skierował swój obiektyw w sobotę na grupę niezwykłych galaktyk. Jedno z nowych zdjęć pokazuje powoli zderzającą się parę galaktyk. Drugie zdjęcie przedstawia galaktykę spiralną z rozłożonymi długimi ramionami. Większość galaktyk spiralnych ma parzystą liczbę ramion, ale te galaktyki mają tylko trzy.

Czarno-białe zdjęcia galaktyk z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a

Pierwsze zdjęcia teleskopu Hubble’a po odzyskaniu z miesięcznej usterki pokazują kilka niezwykłych galaktyk.


Nauka: NASA, ESA, STScI, Julianne Dalcanton (UW) Przetwarzanie obrazu: Alyssa Pagan (STScI)Hubble obserwuje również północne i południowe światła Jowisza, czyli zorze polarne, a także wąskie gromady gwiazd. . NASA nie udostępniła jeszcze zdjęć z tych obserwacji.

„Cieszę się, że Hubble zrewidował wszechświat, po raz kolejny rejestrując obrazy, które intrygowały i inspirowały nas od dziesięcioleci” – powiedział Bill Nelson, administrator NASA. komunikat prasowy. „To moment na uczczenie sukcesu zespołu naprawdę oddanego misji. Dzięki ich wysiłkom Hubble będzie kontynuował 32. rok odkryć, a my będziemy nadal uczyć się na podstawie transformacyjnej wizji obserwatorium”.

Tajemniczy błąd, którego naprawienie zajęło miesiąc

Kosmiczny Teleskop Hubble'a krążący wokół Ziemi

Kosmiczny Teleskop Hubble’a na orbicie nad Ziemią.


NASAHubble, najpotężniejszy na świecie teleskop kosmiczny, został wystrzelony na orbitę w 1990 roku. Został wystrzelony sfotografowany Narodziny i śmierć gwiazd, dostrzeżenie księżyców w nowiu krążących wokół Plutona i śledzenie dwóch obiektów międzygwiezdnych pędzących przez nasz Układ Słoneczny. Jego obserwacje pozwoliły astronomom obliczyć wiek i ekspansję wszechświata oraz przyjrzeć się galaktykom, które powstały wkrótce po Wielkim Wybuchu.

Ale komputer z ładunkiem teleskopu nagle przestał działać 13 czerwca. Ten komputer, zbudowany w latach 80., jest podobny do mózgu Hubble’a – kontroluje i monitoruje wszystkie instrumenty naukowe na statku kosmicznym. Inżynierowie wielokrotnie próbowali i nie udało im się przywrócić go online. W końcu, po wykonaniu kolejnych testów diagnostycznych, zdali sobie sprawę, że komputer wcale nie był problemem – jakiś inny sprzęt na statku kosmicznym powodował wyłączenie.

Wysoki Ninja siedzący przy komputerze w sterowni NASA pracujący na Kosmicznym Teleskopie Hubble'a

Nzinga Tull, kierownik ds. reagowania na anomalię Hubble Systems w NASA Goddard Space Flight Center w Greenbelt w stanie Maryland, pracuje w sterowni 15 lipca, aby przywrócić Hubble’a do pełnej operacji naukowej.


NASA GSFC / Rebecca RothNadal nie jest do końca jasne, który sprzęt był winowajcą. Inżynierowie podejrzewają, że zabezpieczenie przed usterkami w jednostce sterującej mocą teleskopu (PCU) nakazało wyłączenie komputera ładunku. Być może PCU wysyła niewłaściwe napięcie do komputera lub samo zabezpieczenie przed usterkami może być wadliwe.

NASA była przygotowana na takie problemy. Każdy instrument Hubble’a ma fabrycznie zainstalowaną bliźniaczkę na teleskopie na wypadek awarii. Więc inżynierowie zamienili wszystkie wadliwe części na te części zamienne. Teraz teleskop wraca do trybu pełnej obserwacji.

„Czuję się bardzo podekscytowany i ulżyło mi” – powiedział Toll po wymianie sprzętu. „Cieszę się, że mogę podzielić się dobrą wiadomością”.

Chociaż ta wada została naprawiona przez NASA, jest to znak, że wiek Hubble’a może zacząć kolidować z nauką. Teleskop nie był modernizowany od 2009 roku, a niektóre z jego instrumentów mają ponad 30 lat.

„To jest stara maszyna, która mówi nam: Posłuchaj, trochę się tu starzejesz, prawda? Mówi do nas” – powiedział Zurbuchen w piątek. „Jednak przed nami coraz więcej nauki i jesteśmy tym podekscytowani”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *