NASA uruchamia po raz pierwszy dźwięk podobny do dźwięku księżyca Ganimedesa na Jowiszu

NASA uruchamia po raz pierwszy dźwięk podobny do dźwięku księżyca Ganimedesa na Jowiszu

Od lewej do prawej: Mozaikowe i geologiczne mapy Ganimedesa, księżyca Jowisza, zostały skompilowane przez połączenie najlepszych dostępnych zdjęć z sondy Voyager 1 i 2 oraz sondy Galileo NASA.

wyobrazić Ganimedes, lodowy księżyc Jowisza i największy księżyc w naszym Układzie Słonecznym, może być nie lada wyzwaniem. (Wciąż mówię: „Stop, to wielki księżyc”). Zrozumienie tego to zupełnie inna historia, a naukowcy wciąż nad tym pracują. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o Olbrzymi księżyc lub jego odkrycie naukowe Tajemnico, teraz „słuchasz” tego, jak Ganimedes wygląda w kosmosie.

Laboratorium napędów odrzutowych NASA opublikowane w piątek 50-sekundowa ścieżka dźwiękowa, którego możecie posłuchać poniżej, został stworzony na podstawie danych przechwyconych przez sondę Juno podczas jej istnienia blisko przelotu Z Ganimedesa 7 czerwca. Dane rejestracyjne zostały zebrane z Juno’s fale Przyrząd mierzący wytwarzane fale elektryczne i magnetyczne w magnetosferze Jowisza. Następnie NASA przystąpiła do konwersji częstotliwości zebranych emisji na pasmo dźwiękowe, aby stworzyć ścieżkę dźwiękową.

Scott Bolton, główny badacz misji Juno z Southwest Research Institute w San Antonio, zaprezentował nagranie na jesiennym spotkaniu Amerykańskiej Unii Geofizycznej. Rozpoczęty w 2011 roku, Misja Juno Ma na celu pogłębienie naszej wiedzy na temat powstawania planet olbrzymów i ich roli Bawili się w tworzenie dla układu słonecznego.

„Ta ścieżka dźwiękowa jest na tyle dzika, że ​​czujesz się, jakbyś jechał, gdy Juno żegluje obok Ganimedesa po raz pierwszy od ponad dwóch dekad” – powiedział Bolton. Artykuł z wiadomościami NASA. „Jeśli wsłuchasz się uważnie, możesz usłyszeć nagłą zmianę wyższych częstotliwości w połowie nagrania, co oznacza wejście w inny region magnetosfery Ganimedesa”.

To zdjęcie księżyca Jowisza Ganimedesa zostało wykonane przez fotografa JunoCam na pokładzie statku kosmicznego Juno NASA podczas przelotu lodowego księżyca 7 czerwca 2021 r.

Lot Juno z Ganimedesa miał miejsce podczas 34. podróży wokół Jowisza i był najbliższym statkiem kosmicznym największego księżyca Układu Słonecznego, większego niż Merkury, odkąd sonda kosmiczna Galileo zbliżyła się w 2000 roku.

Sonda była w stanie dotrzeć do 645 mil (1038 kilometrów) od powierzchni Ganimedesa podczas podróży z prędkością 41 600 mil na godzinę (67 000 kilometrów na godzinę).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *