Naukowcy odkrywają plac zabaw spokojnych żółwi na Morzu Sargassowym

Naukowcy odkrywają plac zabaw spokojnych żółwi na Morzu Sargassowym

Otagowano żółw zielony.

Otagowano żółw zielony.
obrazek: Gustavo Stahlin, UCF MTRG; Numer zezwolenia NMFS – 19508

U wybrzeży Florydy w oceanie unoszą się łąki nagietkowe. To ślady sorgo, wodorostów poruszających się na powierzchni wody. zaŚrodek tych Maty oceaniczne z falbankami i żółwie morskie Dorastanie i poznawanie życia w oazie chronionej przed drapieżnikami.

W 2012 roku dowiedział się o tym zespół badawczy 21 nowo wyklutych Zielony żółw I przynieś je do ich laboratorium. Przebywali tam około trzech miesięcy, aż Z boku misek sałatkowych leżały muszle. Następnie naukowcy przyczepili nieinwazyjny klej morski do skorup żółwia (materiał, który nie przeszkadza żółwiom podczas ich wzrostu i poruszania się po oceanie). I dołącz je do trackerów wielkości baterii AA.

„ Ponieważ był to pierwszy raz, kiedy jakikolwiek zielony żółw w tym wieku / rozmiarze został oznaczony i śledzony przez satelitę, użyliśmy żółwi wyhodowanych w laboratorium, aby uzyskać wstępny pomysł, dokąd się udać, aby ułatwić namierzanie obszarów morskich. gdzie mogliby to być Kate Mansfield, biolog z University of Central Florida i dyrektor tamtejszej Grupy Badawczej Żółwi Morskich, poinformowała w e-mailu.

Żółw na misji.  Nawet jeśli o tym nie wiesz.

Żółw na misji. Nawet jeśli o tym nie wiesz.
obrazek: Kate Mansfield, UCF MTRG; Numer zezwolenia NMFS – 19508.

Sanktuarium żółwi W obrębie Morza Sargassowego, nieskończenie ciepłej wody u południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, Jego nazwa pochodzi od zamieszkującego go sargassum. Mansfield i jej zespół wiedzieli, że żółwie mają wewnętrzny kompas, który nadaje sens ziemskiemu polu magnetycznemu. Poprzednie wyszukiwanie Imitował pole na północnym Atlantyku, Żółwie unosiły się w wirówce laboratorium. Biorąc to pod uwagę, zespół doszedł do wniosku, że żółwie prawdopodobnie pozostaną w prawdziwym, ogromnym prostokątnym kręgu u wybrzeży.

Nie tylko żółwie Zgodnie z nowym badaniem, pozostając w prądach, pozostawali w morzu, które zajmuje centrum cyrkulacji Opublikowany W postępowaniu Royal Academy b. Po ich zwolnieniu W grudniu 2012 roku żółwie powoli przedostały się do morza. Jeden z nich spadł wysoko na wybrzeże morza New Jersey przed powrotem Cieplejsze wody. Mimo to w ciągu następnych kilku miesięcy wszystkie żółwie zwróciły się do Sargasso S.ea, czego naukowcy się nie spodziewali.

Zespół jest przekonany, że temperatura wody w połączeniu z dużą ilością źródeł pożywienia i pokryciem sarkofagów przez drapieżniki sprawiają, że jest to idealna wylęgarnia żółwi. Zachowanie może być również podobne do tego z kolosalnych katakumb, rejsów jastrzębia i Kempa, wszystkie wiszące na północnym Atlantyku, i dwóch ostatnich, które Mansfield zauważył przesiadując w siodle w Zatoce Meksykańskiej. Jednak niewiele wiadomo o tym, jak długo żółwie żyły na tym obszarze.

Żółwie będą leżeć na macie pod siodło.

Żółwie będą leżeć na macie pod siodło.
obrazek: Gustavo Stahlin, UCF MTRG; Numer zezwolenia NMFS – 19508.

Mansfield powiedział, że głównym pytaniem jest to, jak długo te gatunki mogą spędzać na morzu w fazie oceanicznej.

Zespół Mansfield jest teraz zaangażowany w następny krok; Zamiast wypuszczać naiwne żółwie do oceanu do wielkiego niebieskiego koloru, wybierają go powyżej z morze I zobacz, dokąd idą stamtąd. Nie tylko te żółwie pokażą kolejny etap w swoich morskich podróżach ze zwierzętami, ale także pokażą Mają też tę zaletę, że pierwszych miesięcy życia nie rozpoczynają w laboratorium – są produktami całego środowiska naturalnego.

Chociaż nie jest to szokujące, szlaki żółwi z brzegu rzucają nowe światło na wycieczki tych zwierząt do morza. Nie winiłbym tych małych stworzeń, gdyby wciąż kręciły się przy tym sarkofagu. Wygląda relaksująco.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *