Netflix: Zakończenie z komentarzami dla „Forsta”, polskiego policyjnego noir, który wszyscy oglądają

Netflix: Zakończenie z komentarzami dla „Forsta”, polskiego policyjnego noir, który wszyscy oglądają

Dodał Netfliks Forresta, serial detektywistyczny „polski noir” (polska wersja nordyckiego noir), odniósł już sukces. W tej sześcioodcinkowej powieści cyniczny komisarz Forrest (Boris Schick) musi wyjaśnić mroczną sprawę dwóch pozornie torturowanych zwłok, przywiązanych do krzyża ze starożytną monetą w ustach. Jak kończy się serial o zbrodniach rytualnych?

Forresta Jest to polski serial w reżyserii Leszka Dawuda. Łączy w sobie intrygę, napięcie, długie dialogi i pełną napięcia ciszę. Po pierwsze, komisarz stara się odkryć, co stało się z ciałem starszego mężczyzny znalezionym na górze Geont. Wszystko jednak idzie nie tak, gdy pewne spory z poprzednich spraw spadają na inspektora i powodują jego wyrzucenie ze sprawy.

Przeczytaj także: Ile kosztuje Netflix w Argentynie z podatkami i bez podatków?

Problem w tym, że pojawia się drugie ciało, w podobnej pozycji jak poprzednia ofiara, z monetą w gardle. Więc, Forresta Będzie to droga pełna przeszkód i podejrzanych. Zobaczymy, czy Borysowi Szykowi uda się rozwiązać zagadkę zbrodni przy pomocy dziennikarki Olgi Zrebskiej (Zuzana Saborżnikow).

Forrest to skonfliktowany detektyw, który musi rozwiązać zbrodnie rytualne.

Na podstawie dwóch pierwszych powieści sagi Forrestanapisany przez Remigiusa Mroza, położony w Tatrach – najwyższym regionie Karpat, na granicy Polski i Słowacji –, Forresta Odsłania wewnętrzne demony niekonwencjonalnego detektywa, który został przeniesiony z Krakowa do Zakopanego z powodu problemów behawioralnych z przełożonymi.

Jeśli metody Forresta czynią go niestabilnym, ma on naturalny talent do rozszyfrowania serii zbrodni rytualnych, która rozpoczęła się od starego mężczyzny i trwała przez nową ofiarę, której ciało odkryto podczas makabrycznej ceremonii: pojawiła się naga, związana w węzły, mrożony. I z kolejną starą monetą w ustach. Jak zatem zakończy się serial? Forresta?

Wyraźne zakończenie „Forsta”, polskiego policyjnego noir, który wszyscy oglądają

Czy Forrestowi uda się rozwiązać sprawę z dziennikarką Olgą Zrębską?

Śledztwo powiązało Viktora Frosta z Olgą Zrebską, niezależną dziennikarką, która została zwolniona z mediów za niewłaściwe postępowanie etyczne i dostęp do poufnych informacji. Splatali wątki łączące ofiary z przeszłością regionu, historie ukryte od czasów II wojny światowej i zemstę w niegościnnym regionie.

W sześciu odcinkach serial wiedział, jak utrzymać napięcie i tajemniczość. I tak to się kończy. Uwaga, spoiler od teraz! Zakończenie sprawiło, że sam Forrest wziął odpowiedzialność za zbrodnie Eliasza, prawdziwej tożsamości „Potwora Gewaunt”. W jaki sposób?

Na aukcji Eliasz wziął Agatę jako zakładniczkę i groził, że ją zabije, aby sprowokować inspektora. Następnie Forrest desperacko szukał chaty, w której Eliasz torturował i zabijał swoje ofiary. Przybył jednak za późno: Agata już nie żyła.

Wydarzenia filmu „Las” rozgrywają się w Tatrach, na granicy Polski i Słowacji.

Następnie doszło do wielkiej bójki pomiędzy Forrestem i Eliaszem: obaj wypadli z okna i odnieśli poważne obrażenia. Kiedy w końcu przyjechała policja, znalazła jedynie rannego Forresta, a także ciała Agaty i innego młodego policjanta.

Detektyw obawia się, że zabójca mógł udać się z Niną, swoją zaufaną koleżanką, z którą zostawił także Olgę, swoją współpracownicę i kochankę. Następnie Forrest poszedł do domu Niny i znalazł obok niej monetę. Ale nie było żadnych śladów zabójcy ani Olgi.

W ostatniej scenie Ilya leżała półprzytomna w ciężarówce: Olga prowadziła. Może to oznaczać, że Olga z radością wzięła go do niewoli lub że zawsze stała po stronie seryjnego mordercy. Ale wszystko okaże się w przyszłym drugim sezonie Forresta.

Otwarte zakończenie „Forsta” sugeruje, że będzie drugi sezon.

Ekipa filmowa „Las”.

  • Borys szykowny
  • Zuzana Saborznikow
  • Andre Penias: Szeroki top
  • Kamila Barr
  • Aleksandra Grabowska
  • Szymon Wrobłowski
  • Macieja Bestę
  • Michał Sawada
  • Tomasza Bojona
  • Artur Pars

Zwiastun filmu „Las”

_

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *