„Nie możemy szczepić planety co sześć miesięcy” – powiedział naukowiec zajmujący się szczepionkami z Oxford Covid-19

„Nie możemy szczepić planety co sześć miesięcy” – powiedział naukowiec zajmujący się szczepionkami z Oxford Covid-19
„Nie możemy szczepić planety co cztery do sześciu miesięcy. Nie jest to zrównoważone ani niedrogie” – powiedział profesor Andrew Pollard, dyrektor Oxford Vaccine Group i przewodniczący brytyjskiego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień. Powiedział Daily Telegraph W wywiadzie opublikowanym we wtorek.

Pollard podkreślił również „potrzebę namierzania wrażliwych” w przyszłości, zamiast podawania dawek wszystkim, którzy ukończyli 12 lat. Powiedział, że potrzeba więcej danych, aby ustalić, „czy, kiedy i jak często osoby zagrożone potrzebują dodatkowych dawek”.

Pollard powiedział również, że uważa, że ​​potrzeba więcej dowodów, zanim będzie można przedstawić czwarty COVID-19 Nakręcony dla osób w Wielkiej Brytanii, która obecnie oferuje trzecie ujęcie dla zdrowych osób w wieku co najmniej 18 lat oraz osób z grup ryzyka w wieku co najmniej 16 lat.
osobno Wywiad z Sky News We wtorek Pollard zauważył również wyraźną dysproporcję w wydawaniu szczepionek na całym świecie.

„To nie tylko – z perspektywy globalnej – niedrogie, zrównoważone lub możliwe do dostarczenia, aby co sześć miesięcy podawać cztery dawki każdej osobie na świecie” – powiedział Pollard. „I pamiętaj, że dzisiaj mniej niż 10% ludzi w krajach o niskich dochodach przyjęło swoją pierwszą dawkę, więc cały pomysł globalnie regularnych czwartych dawek po prostu nie ma sensu”.

Izrael rozpoczął już wprowadzanie czwartej dawki szczepionki i od poniedziałku dostarcza ją wszystkim pracownikom medycznym i osobom w wieku 60 lat i starszym.

A pod koniec grudnia niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach powiedział nadawcy publicznemu ZDF, że Niemcy „potrzebują czwartego szczepienia” przeciwko Covid-19.

Ale Pollard w swoim wywiadzie pisał optymistycznie. „Najgorsze już za nami”, powiedział, a świat „po prostu musi przetrwać zimę”.

„W pewnym momencie społeczeństwo musi się otworzyć” – dodał. „Kiedy otworzymy nasze drzwi, nastąpi okres zarażenia, dlatego zima prawdopodobnie nie jest najlepszym czasem”.

Na zakończenie wydał ostre ostrzeżenie przed niebezpiecznymi konsekwencjami dezinformacji o szczepionce, podkreślając, że nawet „niezamierzone” komentarze polityków mogą siać chaos.

„Powiedzmy, że komentarze wygłoszone w Europie kontynentalnej wpłynęły na ludzi w Afryce” – powiedział.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych jest za wcześnie, aby dyskutować o możliwej czwartej dawce szczepionki na koronawirusa dla większości ludzi, powiedział 24 grudnia dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Czy potrzebna jest czwarta dawka szczepionki Covid-19?  Urzędnicy ds. zdrowia w USA twierdzą, że jeszcze nie

„Myślę, że jest za wcześnie, aby mówić o czwartej dawce” – powiedział Fauci Michaelowi Wallace i Steve’owi Scottowi z WCBS Newsradio 880.

„Jedną z rzeczy, które będziemy bardzo uważnie obserwować, jest to, jak długo trwa ochrona po trzeciej dawce szczepionki RNA” – powiedział Fauci. Moderna i Pfizer/BioNTech to dwie elastyczne szczepionki.

„Jeśli ochrona jest o wiele trwalsza niż w grupie dwudawkowej bez dawki przypominającej, możemy przejść przez długi czas bez czwartej dawki” – powiedział Fauci. „Więc myślę, że jest za wcześnie – przynajmniej ze strony Stanów Zjednoczonych – by mówić o czwartej dawce”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.