Nie żyje Shirley Ann Watts, żona Charliego Wattsa, perkusisty The Rolling Stones

„Będziemy za tobą tęsknić, ale spotkasz się ponownie z naszym ukochanym Charliem” – napisał Ron Wood, gitarzysta zespołu. Miał 84 lata.

Zmarła Shirley Ann Watts, była studentka sztuki i znana hodowczyni koni arabskich, która znała perkusistę Charliego Wattsa na długo przed dołączeniem do Rolling Stones. Wraz z nim stworzył jedno z najtrwalszych małżeństw w muzyce rockowej. Miał 84 lata.

W poniedziałek 19 grudnia jej rodzina ogłosiła, że ​​„Shirley odeszła spokojnie w piątek 16 grudnia w Devon po krótkiej chorobie w otoczeniu rodziny”. Magazyn poinformował, że wśród opłakujących ją był Ronnie Wood, gitarzysta The Rolling Stones. obraz.

„Będziemy za tobą bardzo tęsknić, ale znów spotkasz się ze swoim ukochanym Charliem” – napisał Wood na Facebooku.


Shirley Ann Watts i Charlie Watts w Ascot w 2010 roku. Zdjęcie AP

Pełne wspólne życie

Podczas gdy Wood, Mick Jagger i Keith Richards mieli wiele żon i dziewczyn, Charlie i Shirley Watts Są razem od ponad 50 lataż do śmierci Charliego w 2021 roku.

Jej jedyny znany kryzys miał miejsce w połowie lat 80., kiedy Charlie Watts walczył z uzależnieniem od heroiny, czas, jak powiedział później, prawie kosztował go małżeństwo. Uważał się za oddanego swojej żonie i córce Serafinie.

„Zawsze chciałem być perkusistą i tak długo, jak czuję się dobrze z moją żoną, będę to robił” – powiedział magazynowi. Toczące się kamienie w 1996 roku

Kiedy Charlie nie koncertował ani nie nagrywał, on i jego rodzina mieszkali w XVI-wiecznej posiadłości o powierzchni 600 akrów w Devon, gdzie zasłynęli ze swoich polskich koni arabskich i ratowania zwierząt, znacznie bardziej niż wyjątkowe miejsce perkusisty w historii muzyki rockowej.

Według Charliego, Jego żona miała intymny związek z Jaggerem i Richardsem I w przeciwieństwie do niego, słyszała muzykę kamieni w domu. Ale sama Shirley wyraziła mieszane uczucia i powiedziała Targowisko próżności w 1989 roku, że zażywanie narkotyków przez zespół wpłynęło „bardzo głęboko” na jego życie i poza tym, Nie lubił świata gwiazd rocka.

Wtrącenie w życie Rolling Stonesów było bardzo przerażającePowiedział: „Byłem naprawdę zagubiony przez 25 lat i nigdy nie byłem w stanie sobie z tym poradzić. Było dużo gniewu, w większości bardzo głębokiego. Do pewnego stopnia lubię ludzi na planie. Ale zawsze nienawidziłem sposobu, w jaki muzyka rockowa i jej świat traktował kobiety, a zwłaszcza postawę Rolling Stonesów. „Nie ma szacunku” – mogłaby powiedzieć Shirley.

Słynny perkusista Rolling Stones, Charlie Watts, zmarł w wieku 80 lat w 2021 roku.
Słynny perkusista Rolling Stones, Charlie Watts, zmarł w wieku 80 lat w 2021 roku.

jego pochodzenie

Shepherd Shirley Ann Urodzona w Londynie w 1938 r Studiowała rzeźbę w Royal College of Art na początku lat 60., kiedy po raz pierwszy zobaczyła swojego przyszłego męża, który był wówczas częścią rozwijającej się sceny bluesowej i jazzowej w Anglii, w skład której wchodzili także Jagger i Richards. Spotykali się już, kiedy Watts dołączył do The Stones na początku 1963 roku i ożenił się w następnym roku, tak jak zespół ugruntował swoją pozycję na drugim miejscu po Beatlesach pod względem lokalnej popularności.

Charlie Watts powiedział o tym, kiedy o to zapytałem opiekun w 2000 roku. „Po prostu kochałem świat, w którym byłem, świat sztuki i rzeźby. Naprawdę podziwiałem Shirley”.

Największym skandalem ich małżeństwa była decyzja o ślubie. Wesela gwiazd rocka były wówczas uważane za zły biznes, co odstraszało młode fanki: John Lennon z The Beatles był jednym z tych, których unikano, gdy reporterzy pytali o jego życie rodzinne.

Bez informowania innych Stonesów Watts ożenił się w Bradford i zjadł spokojny lunch w pobliskim pubie. według Charlie’s Good Tonight Z Paula Sextona, biografii zmarłego perkusisty z 2022 roku, napisanej we współpracy z jego rodziną, Charlie Watts początkowo zaprzeczył, że jest żonaty, mówiąc codzienna ekspresja że „Gdyby ta historia wyszła na jaw, wyrządziłaby wielką szkodę mojej karierze”.

Ale Shirley z radością potwierdziła tę wiadomość, mówiąc, że „nie mogą dłużej żyć osobno”.

Aresztowanie i walka z alkoholizmem

Ani Charlie, ani Shirley nie lubili zwracać na siebie uwagi, ale i tak czasem to robili. Shirley Watts Na lotnisku w Nicei w 1971 r za atak na celników po tym, jak podobno zwrócili na to uwagę jej męża. W 2016 roku zagroził, że pozwie polskich urzędników państwowych w związku z domniemanym złym traktowaniem dwóch klaczy arabskich w PGR.

Shirley Watts Przegrał też walkę z alkoholizmem, którą pomógł pokonać godzinami rzeźbiąc konie i psy. Wspólne zainteresowanie Wattsa końmi wzrosło od kolekcjonowania figurek do hodowli setek koni arabskich, pasja, która zaczęła się po tym, jak Charlie kupił dla swojej żony ogiera pełnej krwi.

„Bardzo podoba mi się moje życie tutaj z końmi. Uwielbiam polowania. Poczucie władzy nad koniem” – powiedział. Targowisko próżności. „To bardzo pierwotny instynkt. Kiedy słyszysz, jak psy nazywają to muzyką, kiedy słyszysz muzykę psów, jest to bardzo przerażające. I wpływa na ciebie i konia. Nie ma czegoś takiego. To jest niebezpieczne. To ekscytujące”.

„Czuję się jak na koncercie rockandrollowym” – dodał ze śmiechem.

WD

Zobacz też

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.