Niedzielne wybory powszechne w Hondurasie

Niedzielne wybory powszechne w Hondurasie

Flaga Hondurasu powiewa 23 listopada na centralnej ulicy w Tegucigalpa. Zdjęcie: Agencja France-Presse.

Około 5,2 mln Hondurasów zostało oddelegowanych do wyboru prezydenta republiki w niedzielę oraz trzech nominowanych (wiceprzewodniczących), a także 128 deputowanych w Kongresie Narodowym i 20 w Parlamencie Środkowoamerykańskim.

Ponadto wyborcy będą mogli wybrać burmistrzów, zastępców i radnych w 298 gminach z 18 prowincji tego środkowoamerykańskiego kraju.

Spośród 13 kandydatów na następcę Juana Orlanda Hernandeza, wyłonili się jako najlepsi kandydaci Partia rządząca Nasri Asfoura (Partia Narodowa, po prawej) i Xiomara Castro (Libertad y relaxacion, Liber, po lewej).

W przypadku głosowania włączono 5755 lokali wyborczych i 18 293 lokali wyborczych, które będą otwarte od 07:00 czasu lokalnego (13:00 GMT) do 16:00 (23:00 GMT).

Protokoły zdrowotne określają obowiązkowe stosowanie masek, zachowanie odległości w budynkach oraz dezynfekcję obszaru wyborczego i materiałów wyborczych po każdym głosowaniu.

W tym procesie po raz pierwszy zostanie wykorzystany system identyfikacji biometrycznej (rejestracja odcisków palców), który zostanie wdrożony w celu uniknięcia kradzieży tożsamości lub powielania głosów.

Krajowa Rada Wyborcza Hondurasu akredytowała około 7000 obserwatorów, w tym 400 z innych krajów, w celu monitorowania płynności i przejrzystości procesu.

(z informacjami od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *