Niemcy „nie będą się sprzeciwiać” dostawom przez Polskę czołgów Leopard 2 na Ukrainę

minister spraw zagranicznych NiemcyI Annalina BerbokPowiedział w niedzielę (22.01.2023) w rozmowie z francuskim kanałem icl tak Polska Poproś o pozwolenie na wysłanie do Ukraina Niemieckie czołgi Lampart 2 Berlin „nie sprzeciwi się”.

Powiedział Berbock, z niemieckiej Partii Zielonych, który udzielił tego wywiadu w ramach francusko-niemieckiego spotkania, które odbyło się dziś w Paryżu.

Polska naciskała na Berlin, aby dał zielone światło na wysłanie czołgu Leopard 2 (w służbie ma około 250 czołgów), o co usilnie prosił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenskiktóry uważa je za ważne dla przeciwdziałania rosyjskiej inwazji.

Chociaż niemiecki Leopard 2 został sprzedany do innych krajów, na jego reeksport do kraju trzeciego wymagana jest wcześniejsza zgoda Berlina.

„Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne są te czołgi, dlatego jesteśmy na etapie konsultacji z naszymi sojusznikami i partnerami” – dodał minister.

Na dzisiejszym szczycie w Paryżu prezydent Francji, Emmanuela Macronakanclerz Niemiec, Olafa SchulzaPokazali swoje poparcie dla Ukrainy, choć nie mogli zobowiązać się do wysłania kolejnych czołgów do Kijowa.

Podążaj za nami

Biuro prasowe Google

Dr..

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.