Nowy popularny wiec w Panamie odrzuci rosnące koszty życia

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Na konferencji prasowej sekretarz generalny Narodowego Związku Jedności Unii Autonomicznej (Konossi) Marco Andrade wskazał, że marsz dotrze do prezydencji republiki z żądaniem konkretnych odpowiedzi na 32 postulaty, w tym wzrostu kosztów podstawowego koszyka rodzinnego.

Powiedział, że żądanie zamrożenia i obniżenia cen paliw, żywności, leków i podstawowych usług, takich jak elektryczność, jest również częścią tej listy, na którą nie wystarczyła odpowiedź rządu – powiedział.

Dodał, że we wtorek demonstracja wpisuje się w działania Sojuszu Ludzi Zjednoczonych dla Życia, który w maju ub.r. sprowadził również duży tłum w stronę Palacio de las Garzas (siedziby władzy wykonawczej), z tymi samymi żądaniami. ale bez oczekiwanych rezultatów.

Komitet rządowy, który został utworzony w celu zaadresowania tych i innych żądań, został ogłoszony na dzień przed przygotowaniem dekretu proszącego ruchy ludowe o przejrzenie go przed jego wydaniem.

Andrade zauważył, że art. 50 naszej konstytucji zobowiązuje rządy do priorytetowego traktowania zbiorowych interesów ludności i stanowczo tego domagamy się.

Na pytania Prensa Latina dotyczące środków wynikających z zobowiązań podjętych przez władze, inny popularny przywódca, Jorge Guzmán, koordynator Ruchu Społeczności Narodowej Federico Britton, wskazał, że w nowych rozmowach poproszą władzę wykonawczą o udzielenie odpowiedzi w pismo.

Powiedział, że częstą praktyką jest wygłaszanie przez urzędników państwowych tradycyjnych przemówień na temat programów i obietnic, których nigdy nie dotrzymywali.

Na przykład Guzmán zauważył, że w związku z szybkim wzrostem cen wszystkiego, mówi się o zamrożeniu, kiedy mówimy zamrożenie i cięcie.

Ostrzegł też, że każdy dokument, który wyłoni się z tych rozmów, musi uzyskać aprobatę organizacji.

Guzmán potępił również, że Ministerstwo Mieszkalnictwa i jego szef Rogelio Paredes utrzymują represje i eksmisje społeczności i ukrywają się pod przykrywką decyzji wskazujących na zatrzymanie ich wdrażania na terenach, których przedstawiciele uczestniczą w negocjacjach.

Ze swojej strony Andrade podkreślił, że jeśli obecna administracja będzie nalegać na niejasne odpowiedzi na prośby, nie będzie innego wyjścia, jak wyjść na ulice z agresywnymi działaniami, o czym zadecyduje główny związek zawodowy i ludowi liderzy po kolejnym spotkaniu z. rząd.

19 maja podobny marsz rozpoczął się od stołecznego parku Belisario Boras i zalał główne arterie miasta, aby odrzucić władców, którzy poddali się Stanom Zjednoczonym i potwierdzić potrzebę Zgromadzenia Ustawodawczego, aby zmienić obecny stan, który oni opisane. Jest „neoliberalny i skorumpowany”.

rgh / ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.