Odrestaurowany film Super Mario Bros. z 1986 roku. 4K

Obraz artykułu zatytułowanego The 1986 Super Mario Bros.  Film Super Mario Bros. jest przywracany.  Rozdzielczość 4K, wyniki są niesamowite

Dawno temu, w jednym z pierwszych takich przypadków napisałem W przypadku tej strony masz to pokryte Wspaniała misja uratowania księżniczki Peach!A Pierwszy film Nintendo, jaki kiedykolwiek powstał i najlepszy pod wieloma względami.

Oto co wtedy pisałem:

Fabuła filmu jest bardzo standardowa. Dwóch hydraulików (którzy nie bez powodu pracują w sklepie spożywczym) wpada w świat gier wideo, w których występuje każdy zły facet z serii, o którym możesz pomyśleć, i muszą uratować księżniczkę (i kopnąć wóz), podczas gdy ‘są tam.

Spoilery: Uratuj dzień. Ciekawostka: Film zapowiada również być może największe spotkanie Mario ze swoim szefem, ponieważ akcja Mario 64 „chwyci wóz za ogon” faktycznie debiutuje w Wielkiej Misji. Miał przyzwoitą animację, fajną fabułę „obejmującą wszystkie podstawy” (pod względem włączenia wszystkich postaci i lokalizacji w grze), kilku aktorów głosowych w stylu pubowym, w tym Mario jako narratora Sega Rally 2 i Luigi będącego, co zaskakujące, Telemach, Od Ulissesa 31.

Co ciekawe, artykuł ten zakończyłem:

Chociaż został wydany być może w szczytowym momencie obsesji Mario, ze słynnymi aktorami głosowymi i tak dobrze sobie radził, gdy był pokazywany w Japonii (miał nawet własną linię produkcji), do 2012 roku wydawało się, że to wydanie filmu nigdy nie istniało.

Kiedyś został wydany na VHS w Japonii i to było to. Nie ma wersji międzynarodowej. Nie ma wersji DVD. nic. O ile nie chcesz zapłacić za japoński VHS, jedynym sposobem na jego oglądanie jest YouTube.

Carnival właśnie to zrobiła. Pracując przez lata nad projektem, zaczynając od dwóch kopii VHS, w końcu wymyślili 16-milimetrową kinową wersję filmu i od tego czasu pracowali nad przywróceniem oryginalnej rolki i ulepszeniem skali. Film 4k.

To też nie jest mały projekt poboczny; Carnivol szacuje, że całkowity wysiłek związany z nabyciem, zeskanowaniem i odtworzeniem tego filmu kosztował ich 20 000 dolarów.

Oto aktualne (i niepełne) wyniki tego projektu, znacznie lepsza wersja filmu niż była wcześniej dostępna:

Porównaj to z wersją, którą udostępniłem w 2012 roku, która… cóż, w porównaniu wygląda jak gówno:

Jednak, jakkolwiek praca Carnivola może być piękna, pozostaje niedokończona i aby cały projekt był w pełniejszym stanie, są w trakcie dostarczania początkowych plików i pracy z kimś, kto na szczęście zakończył pracę .

Film został przesłany w pierwszym filmie powyżej, ale jeśli chcesz go obejrzeć w całości i zrozumieć, co się dzieje, powinieneś wiedzieć, że ma tylko automatyczne napisy, w takim przypadku są one jednymi … które nie działają zbyt dobrze.

Obraz artykułu zatytułowanego The 1986 Super Mario Bros.  Film Super Mario Bros. jest przywracany.  Rozdzielczość 4K, wyniki są niesamowite

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *