Ostatnie działanie Ecofin na rzecz hiszpańskiego planu naprawy

  • W najbliższy wtorek Rada Ministrów Gospodarki i Finansów (Ecofin) da zielone światło dla hiszpańskiego planu

  • Zatwierdzenie pozwoli hiszpańskiemu rządowi uzyskać tego lata zaliczkę w wysokości 9000 milionów

Nikt nie spodziewa się niespodzianek w ostatniej chwili, czym Hiszpański plan naprawczy, oprócz pozostałych 11 państw członkowskich, które już otrzymały pozytywną rekomendację Komisji Europejskiej i poparcie 27 ambasadorów, czy we wtorek otrzyma zielone światło od Rada Ministrów Gospodarki i Finansów Unii Europejskiej (Ekofen). Przepustka zapewnia automatyczny dostęp do pliku Zaliczka 9000 mln euro, 13% z 69,5 miliardów bezzwrotnych dotacji, które otrzymasz Hiszpania Załadowany na pieniądze Kolejne pokolenie Unii Europejskiej Do 2026 r., aby pobudzić gospodarkę po kryzysie Covid-19. Źródła rządowe są przekonane, że środek będzie tak samo sprawny jak Sure – mający na celu finansowanie ERTE – i że fundusze zaczną napływać przed końcem lipca.

Oprócz hiszpańskiego planu Ecofin zatwierdzi również plany Austria, Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Portugalia, Słowacja. Wszyscy zdali egzamin brukselski i 27 kolejnych analiz technicznych w Komitecie Polityki Gospodarczej, ponieważ w ostatnich tygodniach państwa członkowskie zdołały podnieść swoje wątpliwości i poprosić o wyjaśnienia pozostałych partnerów. Dlatego źródła europejskie nie spodziewają się pogłębionej dyskusji ani dyskusji nad konkretnymi planami, poza prezentacją, którą mogłaby przeprowadzić Komisja Europejska lub Europejski Bank Centralny.

W przypadku hiszpańskiego planu, według konsultowanych źródeł, zostałby on zatwierdzony bez niego without Brak zmiany Chociaż niektórzy partnerzy europejscy również poprosili o wyjaśnienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o powody, dla których rząd Pedro Sancheza skoncentrował większość inwestycji i reform w pierwszych trzech latach planu naprawczego. Chodzi o „cztery lub pięć krajów”, co zwykle jest bardziej naglące, chociaż „ton był bardzo różny od tego, co widzieliśmy w innych czasach lub momentach, w tym tonu, który widzieliśmy w zeszłym roku” Wyjaśnij źródła z Ministerstwa Gospodarki w odniesieniu do długiego i złożonego szczytu europejskich przywódców, którzy zawarli porozumienie w sprawie funduszu naprawczego w wysokości 750 000 mln.

strategia szoku

Podczas ostatnich wymian z resztą partnerów Hiszpania broniła projektu narzędzia do radzenia sobie z pandemią koronawirusa i następującym po niej szokiem, a w tym celu „musi jak najszybciej opublikować jego skutki w 2021, 2022 i 2023 roku”. wyjaśnij, źródła z Ministerstwa Gospodarki potwierdzają, że „instytucje i kraje” rdquo; mają „chwaloną ambicję” i „zrozumienie” Hiszpańska strategia szokowa nie jest niestabilna, ale ma na celu osiągnięcie efektu strukturalnego, aby wesprzeć ożywienie głównie środkami finansowymi następne pokolenie Następnie z 38 000 mln funduszy strukturalnych, do których Hiszpania będzie miała dostęp w latach 2021-2027.

Dzięki zatwierdzeniu Ecofin w ten wtorek, Hiszpania będzie mogła podpisać dwie umowy finansowe niezbędne do rozpoczęcia otrzymywania funduszy na umorzenie, które zależą również od emisji długu Komisji Europejskiej, która do tej pory zdołała zdobyć 35 000 milionów i która spodziewa się trzecia audycja w połowie tego miesiąca. Rząd zamierza w każdym razie zastosować się do tego środka „jak najszybciej”. Procedura będzie podobna do tej wypróbowanej w Sure Fund. “W przypadku Sure dopracowanie skryptów i procedur wewnętrznych zajęło kilka tygodni. Dzięki temu doświadczeniu dowiedzieliśmy się, ale nie śmiem powiedzieć, czy było to w lipcu, czy w sierpniu. Dla nas liczy się globalna ilość, przyjedzie do nas w tym roku” – wyjaśniają źródła rządowe.

Według prognoz Hiszpania otrzyma zaliczkę w wysokości 9000 mln. Jednak kolejne płatności nie będą automatyczne. Hiszpania – i pozostali partnerzy – będą musieli wykazać, że spełnili kryteria i cele określone w planach reform i inwestycji, aby osiągnąć kolejne płatności. Bruksela przeprowadzi badanie końcowe i jeśli uzna, że ​​są zgodne, zezwoli na wymianę. W przypadku Hiszpanii ta pierwsza kwota wyniesie 10 tys. do czerwca „a zatem „nie wierzymy, że będzie to walka praktyczna”.

Powiązane wiadomości

Plan Węgier

Jak dotąd Komisja Europejska rekomendowała zatwierdzenie 16 planów krajowych Kontynuuje badanie planów 8 innych krajów, w tym 5 –Polska, Estonia, Rumunia, Szwecja i FinlandiaPoprosiłeś o przedłużenie okresu próbnego. Tymczasem trzy kraje nie przedstawiły jeszcze swojego planu: Malta, Bułgaria i Holandia. Wśród planów nadzorowanych przez Komisję są plany Węgier, których blokadę zażądał w zeszłym tygodniu Parlament Europejski. Chociaż dwumiesięczny okres na analizę planów przez Brukselę kończy się 12 lipca, władza wykonawcza wspólnoty potwierdziła, że ​​nie zakończyła jeszcze ich analizy. Analizujemy ostatnie odpowiedzi wysłane przez Węgry w ubiegły piątek, trzy dni temu. Gdyby nasza analiza wymagała tygodni więcej niż dni, proponowalibyśmy Węgrom przedłużenie terminu – wyjaśniła rzeczniczka komisji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *