Ostrzeżenie w Europie: 100 000 zgonów z powodu koronawirusa w Niemczech | Erupcja dotknęła również Francję i Polskę

W ostatnich tygodniach na jednym kontynencie Europa wydała ostrzeżenia o wybuchu epidemii koronawirusa Niemcy przekroczyły 100 000 zgonów z Govt-19 i ustanowiły kolejny rekord epidemii.

Robert Koch z rządu federalnego powiedział w czwartek, że ponad 100 000 osób (110 119) zmarło w tym kraju od wybuchu epidemii, po 351 nowych zgonach w ciągu ostatnich 24 godzin. Jest piątym krajem w Europie, który przekroczył granicę, po Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji i Włoszech.

Ponadto odnotowano 75 961 nowych infekcji, ustanawiając nowy dzienny rekord dla pierwszej gospodarki, która doświadczyła bezprecedensowego odrodzenia w strefie euro.

W ciągu ostatnich siedmiu dni zjawisko to osiągnęło maksymalnie 419,7 infekcji na 100 000 osób, a urzędnicy służby zdrowia obawiają się przepełnienia systemu.

Gernard Marx, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy Intensywnej Terapii, ostrzegał w zeszły poniedziałek Szpitale w niektórych rejonach już borykają się z „poważnymi obciążeniami” To zmusiło pacjentów do zmiany.

Sytuacja zdrowotna będzie jednym z kluczowych wyzwań dla ogłoszonej wczoraj nowej koalicji rządowej socjaldemokratów, zielonych i liberałów, która w grudniu przejmie przywództwo w kraju.

Olaf Scholes, przyszły socjaldemokrata w Niemczech, przyznał w środę, że „sytuacja jest gorsza”.

Wiele regionów zaostrzyło kontrole, aby kontrolować czwartą falę koronawirusa, Jest poważniejsza w kraju, w którym wskaźnik szczepień jest o 69 proc. niższy niż w innych krajach europejskich.

Scholes ostrzegł, że Niemcy powinny zbadać możliwość „przedłużenia” obowiązku szczepień, obowiązującego obecnie w wojsku oraz w placówkach służby zdrowia i opieki.

Francja

Ze swojej strony Francuski rząd ogłosił w ten czwartek kampanię szczepień przypominających dla osób powyżej 18 roku życia, który zostanie wykorzystany pięć miesięcy po ostatnim zastrzyku, chociaż odmówił ubiegania się o nowe więzienie i nakaz godziny policyjnej pomimo nasilenia epidemii.

Szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie zostały jeszcze wdrożone, chociaż Europejska Agencja Farmaceutyczna (EMA) zatwierdziła w ten czwartek szczepionkę Pfizer dla tych grup wiekowych, ale „zostanie podjęta decyzja, czy zostanie podjęta. Wyjaśniono tłumowi.

Używanie Sinstrapów w dowolnym miejscu publicznym będzie ponownie obowiązkowe, podczas gdy okres ważności negatywnych testów Covit-19 będzie wynosił maksymalnie 24 godziny zamiast obecnych 72 godzin.

Obecna fala piątej fali koronawirusa we Francji od początku globalnej epidemii, powiedział minister, jest „niezaprzeczalnie silniejsza niż tego lata, od dawna (…)” i można jej przeciwdziałać bez uciekania się do niej. Najbardziej przymusowe środki, czyli wcześniejsze zamknięcie sklepów lub nałożenie ograniczeń na przemieszczanie się”.

Dawka przypominająca szczepionki przeciwko koronawirusowi została już zatwierdzona we Francji dla osób powyżej 65 roku życia, zagrożonych i przez pracowników służby zdrowia.

Ogłoszone w czwartek ogłoszenie rozszerza kampanię boosterów na wszystkich w wieku powyżej 18 lat, „praktycznie dotykając 25 milionów Francuzów, z których 6 milionów otrzymało już dawkę boostera”. „Kolejnych 19 milionów Francuzów może wybrać dawkę przypominającą, a my wzywamy ich do zaszczepienia się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy” – dodał urzędnik.

Polska

Z kolei polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 497 osób zmarło z powodu choroby rządowej w ciągu ostatnich 24 godzin i zgłoszono 28 128 nowych infekcji. Administrator spodziewał się, że wkrótce powrócą ograniczenia dotyczące hoteli i miejsc publicznych.

Ujawniając dane, polski minister zdrowia Adam Nietzschelsky podkreślił, że są one bardzo podobne do poprzedniego dnia (460 zgonów i 28 380 nowych infekcji) i mówił o nadejściu „szczytu czwartej fali”.

„Liczby stale rosną, ponieważ są wysokie w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Polscy urzędnicy ds. zdrowia szacują, że krytyczny moment wybuchu tej czwartej fali nadejdzie w najbliższych dniach. I będzie to trwało tydzień lub dwa, w tym czasie codziennie będzie rejestrowanych około 40 000 nowych spraw.

W ostatnich dniach polski wiceminister zdrowia Vladimir Kraska spodziewał się, że ponowne nałożenie ograniczeń w całym kraju będzie „praktycznie nieuniknione”. Chociaż cel tych środków nie jest jeszcze znany, powiedział, że zmniejszą one dozwoloną pojemność sklepów, obiektów gastronomicznych i zamkniętych przestrzeni publicznych i wdrożą je do początku grudnia.

Obecnie w Polsce 75 proc. miejsc w teatrach, teatrach i przedstawieniach jest dopuszczonych w pomieszczeniach, a w barach, restauracjach i sklepach na każde 10 metrów kwadratowych może przypadać jedna osoba.

Ponadto lepiej jest zachować bezpieczną odległość półtora metra między ludźmi, a używanie maski w środkach komunikacji miejskiej oraz w zamkniętych miejscach publicznych jest obowiązkowe.

Według stanu stażystów, 19 087 osób jest hospitalizowanych z powodu choroby rządowej, z czego 1657 wymaga wentylacji. Obłożenie łóżek przystosowanych dla pacjentów rządowych wynosi 80 procent i 73 procent dostępnych respiratorów będących w użyciu.

Dwa tygodnie temu liczba pacjentów przyjętych do Kovit była o 58 procent niższa w kraju, w którym tylko połowa populacji miała pełny harmonogram szczepień.

Pomimo wysiłków rządu mających na celu zachęcenie ludzi do szczepienia się, mnożyły się grupy antyszczepionkowe, w tym loteria państwowa, która organizuje loterie samochodowe i pieniądze dla osób, które otrzymały przekłucie, oraz wandalizm miał miejsce przeciwko centrom szczepień.

Do tej pory w Polsce zgłoszono ponad 3,4 mln infekcji rządowych i potwierdzono 81 688 zgonów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *