Pakistan i Chiny zobowiązują się do pogłębienia współpracy – Prensa Latina

Pakistan i Chiny zobowiązują się do pogłębienia współpracy - Prensa Latina

Dwaj przywódcy wyrazili tę determinację w przesłaniach gratulacyjnych, które obaj przywódcy wymienili z okazji siedemdziesiątej rocznicy nawiązania dwustronnych stosunków dyplomatycznych, które transmitowało Radio Pakistan.

W swoim przesłaniu chiński przywódca powiedział, że oba kraje są strategicznymi partnerami we współpracy i twardo stoją ze sobą w kwestiach podstawowych i głównych.

Zauważył, że wzajemne zaufanie i przyjaźń między dwoma krajami przeszły próbę 70 lat międzynarodowych zmian i pozostają solidne.

Podkreślił, że budowa Korytarza Gospodarczego Chiny-Pakistan przyniosła niezwykłe rezultaty, przynosząc wymierne korzyści mieszkańcom obu krajów, a także nadając silny impuls regionalnemu dobrobytowi.

W międzyczasie prezydent Arif Alvi potwierdził swoje zaangażowanie w dalsze podnoszenie przyjaźni między Pakistanem a Chinami na nowe wyżyny i budowanie społeczeństwa bliższego wspólnej przyszłości. Alawi podkreślił, że przyjaźń między dwoma krajami jest gwarancją pokoju w regionie.

Premier Imran Khan i jego chiński odpowiednik Li Keqiang również wymienili gratulacje z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Pokój / abm / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *