Papież, Węgry i migracja muzułmańska – komentarz

Papież Franciszek, który niedawno odwiedził Węgry, pod cienką zasłoną, skrytykował kraj za ograniczanie imigracji muzułmańskiej. Zachęcał innych do otwartości; Krótko mówiąc, jest to godne pochwały.

Potem, na innej drodze, skrytykował kraj za zamknięcie swojej tożsamości. Należy do Węgier i każdego innego narodu, z wszelkimi prawami i należnym szacunkiem dla innych.

Najwyraźniej Percoglio wspomniał o tym ograniczeniu imigracji muzułmańskiej. Teraz nie jest tajemnicą, że ta imigracja niesie w Europie ciężar agresji, która jest często – agresywnie wyrażana przez niektórych przywódców tej religii.

Jeśli ten przepływ migracyjny będzie kontynuowany w ten sposób i nastąpi przyrost naturalny na nowej ziemi, w niedalekiej przyszłości będzie więcej Arabów niż rdzennych Europejczyków. Innymi słowy: więcej muzułmanów niż chrześcijan.

Zarówno Węgry, Polska, jak i Czechy ostrożnie podchodziły do ​​arabskiej imigracji, która musiała być początkiem innych krajów na kontynencie. Jeśli nie szanujecie kultury europejskiej, dziękuję za upowszechnienie chrześcijaństwa.

Te kraje nie są bez znaczenia: Polska jest krajem o największej liczbie uchodźców (ok. 800 tys. osób) z Ukrainy. Ponadto padł ofiarą sowieckiego ludobójstwa, zwłaszcza ze względu na swoją głęboką tradycję katolicką (pamiętaj o masakrze Kadin). To nie przypadek, że kard. Wysiński i papież Jan Paweł II byli byłymi przewodnikami.

To samo dotyczy Węgier, które zostały zmiażdżone przez rosyjskie czołgi w 1956 roku, kiedy ich naród i kościół powstali przeciwko komunizmowi.

W 1949 r. kardynał prymas Węgier Joseph Mindset został skazany na dożywocie pod rządami marksistów. Został zwolniony przez powstanie w 1956 roku, a kiedy to się nie powiodło, musiał schronić się w ambasadzie USA.

Pozostał tam do 1971 roku, kiedy to jego zależność od Stanów Zjednoczonych i Watykanu na ziemi węgierskiej osłabiła jego podejście do Związku Radzieckiego i w praktyce zmusiła go do deportacji, narzucając mu „pokój prasowy”.

Ponadto w 1973 r., kierując się tą polityką wobec komunizmu, Watykan zobaczył jego okupację i ogłosił wakat arcybiskupa.

Przy tym wszystkim Percoglio musiał być bardzo ostrożny. Ponieważ przed marksistowską dyktaturą Watykan nie miał odwagi, jaką miały Węgry i jego kościół, nawet w oddali. Wymyślanie instrukcji nie jest prawdą.

Co więcej, każdy kraj na świecie ma prawo decydować, czy chce przyjmować ludzi z innych części świata, a ci, którzy zdecydują się to zaakceptować, muszą ustalić wymagania, które należy spełnić.

To jest nieodłączne prawo każdego narodu. Nie mogła kontrolować UE ani kwestionować papiestwa, które popełniło poważny błąd, wchodząc do polityki. Trudno jest dawać lekcje na tym poziomie, więc na Węgrach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *