Pierwszy występ Słowacji i Czech zdobył Puchar Europyكأس

Słowacja pokonała Polskę 2:1 w swoim pierwszym meczu Pucharu Europy, w którym pozostało dziesięciu mężczyzn na pół godziny przed końcem, w poniedziałek w Sankt Petersburgu na starcie grupy E.

Słowacy otworzyli pole karne przez rywala Wojciecha Szcznego bramką samobójczą po strzale Słowaka Roberta Macka (18). Po kiepskiej pierwszej połowie Polska zremisowała po przełamaniu Carol Linetti (46).

Następnie za podwójną żółtą kartkę odpadł Grzegorz Krychowiak (62), a do zdobycia przedostatniego gola (69) wykorzystał Słowak Milan Skriniar.

Podobno Kopciuszek z grupy, Słowacja jest bardzo blisko przejścia do 1/8 finału dzięki tej wygranej, rundzie, którą osiągnęli już w poprzedniej edycji Euro 2016.

Czeskie zwycięstwo

Dwa gole dla napastnika Patricka Cecha pokonał Szkocję (2:0) i umieścił Czechy na czele grupy D, która obejmuje również Anglię, w poniedziałek na Hampden Park w Glasgow.

Napastnik Bayeru Leverkusen tuż przed przerwą wyprowadził Czechów na prowadzenie (42) dobrym strzałem głową i na początku pierwszej połowy strzelił jedną z bramek Pucharu Europy strzałem ze środka pola, wykorzystując fakt, że szkocki bramkarz David Marshall. był zaawansowany (52).