Piłkarz zostaje bez mundialu, bo gra w rosyjskim klubie

drużyna piłki nożnej Polska Masz już bilet do Puchar Świata Katarjednakże, Repozycje wiadomości Nie będzie z drużyną narodową. 32-latek został zbanowany przez swoją drużynę narodową za grę w rosyjskim klubie, a konkretnie za podpisanie kontraktu Moskwa Spartak Po pięciu sezonach w Lokomotywa moskiewska.

PZPN stwierdził, że trener Cesław Michenewicz Repos powiedział już, że nie zostanie powołany na mecze Ligi Narodów we wrześniu, a także opuści Mistrzostwa Świata „z powodu obecnego kontraktu z klubem”.

Piłkarz grał z drużyną Lokomotiw Moskwa w zeszłym sezonie i pozostał w drużynie po inwazji Rosja a Ukraina. Następnie 11 czerwca po zwolnieniu podpisał nowy dwuletni kontrakt ze Spartakiem Moskwa.

Polska staje się twarda: Piłkarz odszedł bez mistrzostw świata, by zagrać w Rosji

Reutera.

Do tej pory Rybus wystąpił w sumie 66 występów dla Polski, z których ostatni miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Był częścią zespołu, który grał na Mistrzostwach Świata 2018 i Mistrzostwa Europy od zeszłego roku. Dodatkowo jest żonaty z Rosjanką.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić podpisanie wolnego transferu polskiego lewego obrońcy Macieja Reposa! 32-latek dołącza do nas na dwuletnim kontrakcie. Witaj Maciej!” To było ogłoszenie Spartaka na swoich portalach społecznościowych 11 czerwca.

[Wimbledon se carga a Daniil Medvedev: boicot a los tenistas rusos y guerra abierta con Putin]

Druk spotkał się z falą krytyki pod adresem gracza. Nawet prezydent Polski, Andre Dudazapytano o sprawę Rebusa: „Wszyscy osądzają sprawę z własnego sumienia. Przecież ten człowiek wie, jaka jest sytuacja. To są jego decyzje, a także decyzje PZPN i trenerów kadry narodowej” powiedział.

Kamila Bortnikzuka , Minister Sportu Polska była potężniejsza i napisał na swoim koncie Świergot: „Wybrał 'pieniądze i spokój w domu’, niż szacunek w Polsce i szanse na grę w reprezentacji. Ma rację. Zarządzaj tym wyborem ideologii przez menedżera, bez żadnego poziomu.”

Polska chciała grać z Rosją

W rzeczywistości PZPN (reprezentacja Polski w piłce nożnej) niedługo wcześniej odmówiła rozegrania półfinałowego meczu eliminacji mistrzostw świata w Katarze z Rosją. FIFA wykluczone z konkursu.

Wcześniej Rybus grał już w szeregach w Rosji Terek Grozny Między styczniem 2012, kiedy przyjechał z Legia Warszawaa czerwiec 2016. Potem podpisał Olimpijski Lyon, gdzie grał tylko jeden sezon, zanim latem 2017 roku został powołany przez Lokomotiw Moskwa. Teraz będzie grał dla Spartaka, ale nie dla swojej drużyny narodowej.

Wojna Rosji i Ukrainy

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.