Pisarka Elena Bonatoska wyjaśnia swój gwałt

MADRYT – pisarka Elena Bonatosca, która przywiozła do Hiszpanii przez Seix Barral swego rodzaju pamiętnik z The Polish Lover, potwierdziła w tej książce gwałt, jakiego doznała jako młoda kobieta z rąk kolegi pisarza Juana José Arreoli. , był w stanie wyjaśnić „lukę” w swoim życiu.

„Jak mam opuścić tę dziurę bez wyjaśnienia? Ponadto skonsultowałem się z synem, zaniosłem mu prześcieradła i powiedziałem, że uważa, że ​​​​jest w porządku: to on powinien się skonsultować i z którym mam moralność obowiązek ”- powiedział meksykański autor w wywiadzie dla prasy. Film The Polish Lover z 2019 roku został wydany w Meksyku i wywołał kontrowersje ze względu na narrację tego odcinka.

Bonatuska zaszła w ciążę po tym gwałcie, który miał miejsce, gdy miała 22 lata. Chociaż nie pamiętał, dlaczego twierdził, że jest „winny” po tym odcinku, wspomniał, że głównym powodem tego było „edukacja z „harcerzami”. Twierdził: „Zmusili nas do przysięgi, że zawsze będziemy mówić prawdę, a ja zawsze to swędziało.

Laureatka Nagrody Cervantesa nie wie, co po tylu latach skłoniło ją do wypowiedzenia się o tym naruszeniu, jak na ironię, „ma tendencję do słabszego wypowiadania się” o sobie bardziej niż „innych”. Co do tego, czy jego spowiedź była bezpłatna, czy nie, nie odpowiedział, ale przyznał, że w całej biografii było to „najtrudniejsze do napisania”. „Nie byłam pewna i jestem bardzo winna” – dodała.

Poza tym rozdziałem „Kochanka Polski” śledzi dokładną rekonstrukcję wzlotu i upadku ostatniego króla Polski Stanisława II Ponatowskiego, od którego pochodzi. „Pisząc tę ​​książkę, przypomniałem mojej rodzinie, dlaczego myślimy, że się liczymy, kim do diabła jesteśmy i za czym się opowiadamy” — powiedział meksykański autor.

Poniatowska wyjaśniła, że ​​przygotowując tę ​​książkę postanowiła przeczytać „wszystko” o Polsce i Poniatowskich – „był to bardzo pożyteczny i radosny moment”, chociaż nie potrafiła znaleźć informacji po hiszpańsku. Pisarka wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji w Polsce i jej bliskości z Rosją.

„Dla Ukrainy i samej Polski bliskość Rosji była fatalna, bo działania tego kraju są ekspansjonistyczne: zjadają ziemię i życie sąsiadów i wszędzie się narzucają” – powiedział. Opisał też rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jako „tyrana”, który „nigdy nie dawał przykładu wielkodusznego, a mimo wszystko inteligentnego człowieka”.

Przyznaje z humorem, że po polsku zna „bardzo mało słów”, choć w wieku dwudziestu pięciu lat zabrał się do ich nauki. „Szedłem do domu kobiety, o której mówiłem, ale powiedziała mi, że kiedy odejdzie – a nie miała czasu na wyjazd – nie będzie miała z kim trenować, a to było trudne. go i tak mi przykro.”

Pisarka przyznaje, że nadal praktykuje tę samą rutynę, którą robiła przed pandemią, jak jej artykuły w każdą niedzielę. „Ponadto czuję się jak ankieter, ponieważ robiłem wywiady przez całe życie, naprawdę lubię chodzić do innych i pytać. Kiedy próbowałem pisać artykuły i wydobyć z siebie kilka opinii politycznych, byłem znudzony, ponieważ byłam współczująca i to nie był mój sposób bycia” .

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.