PlayStation 5 będzie miał kask i kontroler rozszerzonej rzeczywistości

MADRYT. PlayStation VR2 będzie nazwą nowego zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej, który Sony przygotowuje na swoją konsolę do gier. PlayStation 5 Towarzyszyć temu będzie nowa konsola VR2 Sense.

Technologia PS5 znaleziona w nowym kasku i Majster Rzeczywistość wirtualna będzie dozwolona gracze Doświadcz „różnorodności wrażeń” i zanurz się w grach.

Z drugiej strony kask PlayStation VR2 wykorzystuje panel OLED, który oferuje rozdzielczość 2000 x 2040 na oko i płynne odświeżanie 90 i 120 Hz. Razem pozwala na oglądanie zdjęć w rozdzielczości 4K HDR i polu widzenia do 110 stopni.

Kask integruje również różne czujniki, które umożliwiają śledzenie oczu, co zapewnia bardziej wciągającą interakcję z grą w oparciu o konkretny kierunek, w który patrzy użytkownik. Więc Wykorzystuje sześcioosiowy system detekcji (żyroskop i teleskop) oraz czujnik zbliżeniowy na podczerwień. Z drugiej strony ruchy użytkownika są monitorowane przez cztery wbudowane kamery.

Podczas gdy konsola PlayStation VR2 Sense zawiera silnik dotykowy, który wytwarza wibracje i działa w połączeniu z czujnikami kasku i dźwiękiem 3D konsoli do gier, dzięki czemu użytkownik może doświadczyć różnych wrażeń, takich jak „Podwyższony puls postaci w momentach napięcia, potok obiektów przechodzących w pobliżu głowy postaci lub złożone pchnięcie w miarę postępu postaci”.

Kask VR2 połączy się z PS5 za pomocą kabla i nie będzie wymagał żadnego procesu instalacji, aby zacząć go używać. Potwierdziła, że ​​Horizon Call of the Mountain, autorstwa Guerrilla i Firesprite, to oryginalna gra stworzona specjalnie na gogle PlayStation VR.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *