Pobierz nową darmową grę Google, która atakuje Twoją okolicę kosmitami za pomocą rozszerzonej rzeczywistości

Pobierz nową darmową grę Google, która atakuje Twoją okolicę kosmitami za pomocą rozszerzonej rzeczywistości

Rozmowy na temat rzeczywistości rozszerzonej, rzeczywistości mieszanej i innych podobnych technologii nabrały rozpędu w ostatnich miesiącach, zwłaszcza w związku z ogłoszeniem okularów Apple i zbliżającą się premierą w Hiszpanii nowych okularów Meta. Oba są w stanie renderować treści w rzeczywistości mieszanej i wstawiać elementy 3D do naszego rzeczywistego środowiska.

Warto jednak pamiętać, że jest jeszcze jedna firma, która sporo postawiła na tę technologię: Google. Chociaż okulary Google zostały anulowane, a szef rozszerzonej rzeczywistości bardzo zdenerwował firmę, firma nadal ma realizowane projekty, a dziś uruchomiła jeden z najciekawszych projektów.

Dochodzi do Space Invaders: Global Defense, gra, która łączy technologię rozszerzonej rzeczywistości z klasyczną rozgrywką tytułu z lat 70. Rezultatem jest doświadczenie przypominające pokemony idąale z większą liczbą strzałów.

Nowa gra Google

Zamiast rzucać sobie wyzwanie do serii z góry określonych poziomów, Space Invaders: Global Defense To darmowa gra Opiera się na naszej lokalizacji, aby utworzyć poziomy, które możemy zobaczyć za pomocą rozszerzonej rzeczywistości na naszym telefonie komórkowym. Innymi słowy, zamiast spotykać inwazyjnych obcych na płaskim ekranie, ci wrogowie pojawią się w naszym otoczeniu.

Aplikacja jest w stanie wykorzystać naszą lokalizację do pokazania wrogów wokół nas; W dowolnym momencie możemy uruchomić tryb fotografowania Zamienia kamerę mobilną w wizjerI po prostu klikając na ekranie możemy strzelać. W przeciwieństwie do innych gier, tutaj musimy fizycznie poruszać kamerą i kierować ją w różne miejsca, np. pobliskie budynki; Wrogowie będą mogli odradzać się za sygnalizacją świetlną, drzewami i innymi przedmiotami. Aplikacja posiada również tryb, w którym statek porusza się po poziomach w zależności od naszej lokalizacji.

Nowa gra Space Invaders wykorzystuje nasze sąsiedztwo jako poziomy

Google

tak jak pokemony idągra zachęca do odwiedzania kolejnych miejsc w celu znajdowania nowych wrogów i poprawiania naszych wyników; Każdy region będzie miał listę najlepszych graczy, więc zachętą jest eksploracja, aby spróbować pobić ich wynik.

Ta gra jest używana Platforma Google ARCore dla grafiki rozszerzonej rzeczywistości, a także Geospatial API do lokalizowania zarówno gracza, jak i wrogów. Pozwala to również na modyfikowanie rozgrywki w zależności od pory dnia czy pogody panującej w okolicy.

Space Invaders: Zwiastun globalnej obrony

Adrian Raja

Celem Google przy uruchamianiu tej gry jest służyć jako Pokaż, co jest możliwe Z tymi platformami, aby inni programiści mogli inspirować się do tworzenia własnych doświadczeń. Dlatego Space Invaders: Global Defense To nic nie kosztuje i jest już dostępne dla obu na Androidzie Jak na iOS.

Może Cię to zainteresować

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *