Podłączyli swoje telefony komórkowe do konsoli PlayStation, aby surfować po Internecie

Podłączyli swoje telefony komórkowe do konsoli PlayStation, aby surfować po Internecie

  • Komunikacja była możliwa dzięki protokołowi i-mode, koncepcji zbliżonej do znanego protokołu WAP

  • Chociaż można było się poruszać, funkcje gier były bardzo ograniczone

Konsole do gier wideo już od dawna mogą łączyć się z Internetem. the Playstation 2, który był tak potężny, że obawiano się, że można go wykorzystać do celów wojskowych, faktycznie miał tę właściwość. Oryginalny model wymagał adaptera, natomiast na rynek weszły „wąskie” wersje z wbudowanym portem Ethernet.

Legendarna konsola Sony nie była jednak pod tym względem pionierem. PlayStation i PS One także umożliwiły użytkownikom „połączenie ze światem”, choć taka możliwość nie była dostępna w dniu premiery konsol, a raczej niedługo potem, dzięki akcesorium i umowie z japońskim operatorem komórkowym.

Kiedy Japonia żyje w przyszłości

W styczniu 2000 r. Sony ogłosiło współpracę z NTT DoCoMojednego z największych japońskich operatorów telefonii komórkowej, aby umożliwić to użytkownikom PlayStation Tryb dostępu tj Z ich klawiatur. i-tryb Była to odnosząca sukcesy mobilna usługa Internetu kontrolowana przez DoCoMo, która bardzo przypominała koncepcję WAP.

Niektóre kompatybilne telefony posiadają specjalny przycisk o nazwie „i-mode”, który otwiera menu główne serwisu i umożliwia dostęp do tysięcy podstawowych stron przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Dwa miesiące po pierwszym ogłoszeniu. Sony wprowadziło na rynek Kabel do podłączenia tych telefonów do PlayStation, PS One, a nawet PlayStation 2.

Usługa PlayStation i-mode została oficjalnie uruchomiona w kwietniu 2000 roku. Od tego dnia wszyscy użytkownicy i-mode mogą wyświetlać ikonę PlayStation na swoim komputerze. Strona główna Z serwisu. Aby móc cieszyć się nim z konsoli, oprócz posiadania adaptera konieczne było posiadanie jednego z ośmiu telefonów komórkowych zgodnych z protokołem.

Jeden koniec kabla podłączamy do pustego gniazda kontrolera, a drugi do telefonu komórkowego. Ale to nie wystarczyło, aby uzyskać dostęp do Internetu. W pudełku z akcesoriami znajduje się pokrętło, które należy włożyć do konsoli i które zapewnia dostęp do menu głównego, które zwykle jest wyświetlane na telefonach.

Oraz w artykule o nowej usłudze Media lokalne są ważne Tryb i na PlayStation nie różnił się zbytnio od trybu i na urządzeniu mobilnym. Zaletą było to, że wszystko było widoczne W telewizjichociaż wadą jest to, że do wprowadzania tekstu należy używać klawiatury ekranowej sterowanej za pomocą konsoli.

Oprócz dostępu do obszernego katalogu stron zawierających informacje o lokalnych usługach, aktualnościach, wynikach sportowych, pogodzie i nie tylko, i-mode może służyć do czytania i odpowiadania na e-maile. System umożliwiał także korzystanie z niektórych gier, takich jak „Doku Demo Iseo„Skorzystasz z łączności sieciowej.

Dzięki i-modo, bardzo popularnemu w Japonii pseudonimowi przyjaznego kota Tohru i jego przyjaciół, użytkownicy mogą komunikować się z innymi za pomocą wiadomości, a nawet pobierania Pewna dodatkowa zawartość. Nie ma na ten temat zbyt wielu informacji, ale mówi się o niewielkich ilustracjach pojawiających się w niektórych momentach gry.

Zdjęcia: Sony | eBay'u

Na Engadget: pierwszoosobowa gra wideo Indiana Jones to zły pomysł na biznes. Twórcy nie mieli innego wyjścia

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *