Poinformowana tygodniowa prognoza z Prensa Latina – Prensa Latina

Poinformowana tygodniowa prognoza z Prensa Latina - Prensa Latina

Główne ubezpieczenia

Kuba: W związku z wybuchem przypadków Covid-19 Hawana przygotowuje się do udostępnienia w najbliższych dniach 158 łóżek dla pacjentów wysokiego ryzyka i 1837 dla osób o niższym ryzyku w placówkach opieki zdrowotnej, co osiągnie 2744 najbardziej złożonych pojemność i 7,889 dla pozostałych pacjentów. (cały tydzień)

Wenezuela: Boliwariańskie Narodowe Siły Zbrojne będą kontynuować działania obronne w stanie Apure i na innych obszarach przygranicznych z Kolumbią, w obliczu prób podżegania do przemocy ze strony nieregularnych grup z sąsiedniego kraju. (w ciągu tygodnia)

Chile: Kampania wyborcza nabiera tempa, ponieważ historyczne wybory odbędą się 15 i 16 maja. (w ciągu tygodnia)

Ameryka północna

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych będzie gospodarzem interaktywnego dialogu z obecnym sekretarzem generalnym organizacji wielostronnej, António Guterresem, który przedstawi swoje priorytety na drugą kadencję (7 maja).

Waszyngton: Prezydent USA Joe Biden odwiedzi różne regiony kraju, w tym Wirginię, próbując przekonać ludzi o znaczeniu posiadania solidnego planu infrastruktury w rękach Kongresu. (cały tydzień)

WASZYNGTON: Sekretarz stanu USA Anthony Blinken złoży wizytę na Ukrainie w obliczu intensywnych napięć ze strony administracji prezydenta Joe Bidena z Rosją, po serii niedawnych sankcji nałożonych przez Waszyngton na Moskwę oraz w czasie, gdy Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zwiększyli rozmieszczenie żołnierzy. Na zachodnich granicach państwa eurazjatyckiego. (W przyszłym tygodniu, dziś nieokreślony)

Ameryka Środkowa i Południowa oraz Karaiby

Haiti: Sektory opozycji promują ocenę mobilizacji, aby zaprotestować przeciwko eskalacji porwań i braku bezpieczeństwa. (cały tydzień)

Dominikana: Plan szczepień przeciwko Covid-19 jest kontynuowany na Dominikanie, która przekroczyła już milion osób, i zostanie przeprowadzone badanie dotyczące skuteczności chińskiej szczepionki Sinovac. (cały tydzień )

Dominikański: Proces walki z korupcją trwa nadal w Republice Dominikany i oczekuje się, że liczba zaangażowanych osób wzrośnie, biorąc pod uwagę poziom korupcji osiągnięty przez zatrzymanych i ich powiązania z wysokimi ośrodkami. (cały tydzień)

Gwatemala: Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Pomocy Społecznej rozpocznie szczepienia przeciwko Covid-19 dla dorosłych w wieku powyżej 70 lat w ramach drugiej fazy Narodowego Planu Szczepień (środa 5).

San Salvador: Salwadorczycy czekają z prognozami, co przyniesie pierwszy tydzień sesji legislacyjnej 2021-2024, z bezprecedensową dominacją partii rządzącej i prawie niepowiązaną opozycją w zakresie zarządzania. (cały tydzień)

Nikaragua: Zgromadzenie Narodowe (parlament) Nikaragui wybierze siedmiu królewskich sędziów i trzech zastępców do Najwyższej Rady Wyborczej i zatwierdzi reformę ordynacji wyborczej (4 i 5 maja).

Kostaryka: Przedstawiciele rozpoczynają swoją pracę w czwartym i ostatnim roku obecnej kadencji od regularnych sesji. (cały tydzień).

Na pewno

Ekwador: Państwowa Rada Wyborcza kontynuuje proces przekazywania list uwierzytelniających wybranym członkom zgromadzenia w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w lutym ubiegłego roku. (w ciągu tygodnia)

Ekwador: Władze oceniają sytuację epidemiologiczną po święcie pierwszomajowym, z wyjątkową sytuacją w 16 z 24 prowincji. (w ciągu tygodnia).

BRAZYLIA: Sędzia Najwyższego Sądu Federalnego Marco Aurelio Melo zwróci na posiedzeniu plenarnym odwołanie kwestionujące ważność decyzji Drugiej Izby dotyczącej stronniczości byłego sędziego Sergio Moro w postępowaniu przeciwko byłemu prezydentowi Luizowi Inacio Lula da Silva. (w ciągu tygodnia).

Brazylia: Parlamentarna Komisja Śledcza rozpocznie wysłuchanie zeznań na temat wysiłków rządu w sprawie Covid-19, a pierwszymi, którzy się pojawią, będzie czterech ministrów zdrowia prezydenta Jaira Bolsonaro. (w ciągu tygodnia).

Urugwaj: Rząd stopniowo i stopniowo wznawia rok szkolny w obliczu poważnych zastrzeżeń ze strony związków nauczycieli i ostrzeżeń ze strony Naukowej Grupy Doradczej o najgorszym momencie wirusa Covid-19. (w ciągu tygodnia)

Urugwaj: Związek budowlany Seszeli sparaliżował biznes celulozowy, protestując przeciwko nieprzestrzeganiu przez inwestora protokołów sanitarnych z 300 do 400 współpracownikami poddanymi kwarantannie przez Covid-19. (w ciągu tygodnia)

Chile: Rząd Sebastiana Pinery, dotknięty poparciem społecznym wynoszącym zaledwie 9%, stoi przed nowymi wyzwaniami w obliczu projektów legislacyjnych, takich jak nałożenie podatku na superbogatych i rosnące podatki od górnictwa, co grozi wyzwaniem. cały tydzień.

Chile: Partie opozycyjne dążą do zdefiniowania wspólnych interesów, aby spróbować przejść do prawyborów i wybrać jednego kandydata w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 17 listopada. (w ciągu tygodnia)

Argentyna: Poprzez wiele hipotetycznych inicjatyw Argentyńczycy będą pamiętać Evę Perón, kobietę, która zrewolucjonizowała historię polityczną tego kraju, 102 lata po jej urodzeniu. (7 maja)

Afryka i Bliski Wschód

Republika Południowej Afryki: Kubańskie Grupy Solidarności zorganizują kilka wydarzeń, aby potępić negatywny wpływ blokady nałożonej przez Stany Zjednoczone na największą wyspę Antyli (5 i 8 maja).

Etiopia: W związku z pogarszającą się sytuacją zdrowotną spowodowaną koronawirusem i procesem przywracania porządku konstytucyjnego w stanie Tigray, w Etiopii rozpoczęło się odliczanie do wyborów parlamentarnych. (5 Maja)

Europa

Rosja: Rząd zatwierdził 10 świąt łączących święta pracy, 1 maja i Dzień Zwycięstwa 9 maja, pod wezwaniem władz służby zdrowia, aby spędzić wakacje z rodziną i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, aby uniknąć Covid-19. (w ciągu tygodnia)

Rosja: Kubie udało się umieścić leki na liście leków, które rosyjskie państwo finansuje na ich stosowanie i włączyć je do protokołów leczenia różnych chorób – powiedział Adolfo Castillo, zastępca dyrektora biura BioCubaFarma w Moskwie, w ekskluzywnych oświadczeniach dla Prensy. Latina. (3 maja)

Francja: Rozpoczyna się proces złagodzenia obowiązujących ograniczeń w zwalczaniu Covid-19 w celu zapobieżenia przemieszczaniu się na odległość większą niż 10 kilometrów od domu. (3 maja)

UNESCO: Spotkanie Komitetu Ekspertów odpowiedzialnego za przygotowanie rekomendacji dotyczących otwartej nauki (6 maja)

Wielka Brytania: Ministrowie spraw zagranicznych i rozwoju G7 spotkają się osobiście w Londynie, aby omówić globalną reakcję na pandemię Covid-19 i inne pilne kwestie, takie jak wprowadzenie na czerwcowy szczyt szefów państw lub rządów bloku. (4 i 5 maja).

Hiszpania: W Madrycie odbywają się przyspieszone wybory, w których lewicowe partie będą próbowały pokonać konserwatywną Partię Ludową, która dominuje w tym strategicznym regionie Hiszpanii od ćwierć wieku. (4 maja).

Włochy: Globalna Sieć Przeciwko Kryzysom Żywnościowym, sponsorowana przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa, Światowy Program Żywnościowy i Unię Europejską, przedstawi swój roczny raport. (5 Maja)

cywilizacja

Kuba: Kuba obchodzi Dzień Ojca, który zbiega się ze 110. rocznicą urodzin Arsenio Rodrigueza, 120. rocznicą urodzin Ñico Saquito, stuleciem Habanero Septeta i 75. urodzinami Eliadesa Ochoa (8 maja). Program obejmuje działania od 3 maja w sieciach społecznościowych, platformach cyfrowych i mediach o zasięgu ogólnokrajowym i regionalnym.

Włochy: Międzynarodowy promotor kultury kubańskiej „Timbalaye” w tym kraju obchodzi Dzień Kubańskiego Syna, jedną z najważniejszych form muzycznej ekspresji narodu karaibskiego. (8 maja)

Ekonomia

Kuba: Wirtualne Światowe Dni Habanosa przyciągają uwagę palaczy i światowego rynku tytoniowego ze względu na znaczenie i jakość cygar premium z tej wyspy (4-6 maja).

Chiny: Będą świętować swoje pierwsze międzynarodowe targi produktów konsumenckich na wyspie Hainan z udziałem dziesiątek firm krajowych i zagranicznych, w ramach strategii mającej na celu zwiększenie otwartości ich rynków i promowanie globalizacji gospodarczej. (7-10 maja)

Nauka i technologia

Covid-19: u ponad 150 milionów ludzi na świecie zdiagnozowano, że Indie i Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie choroby, a rozprzestrzenianie się różnych typów wirusa powoduje większą zdolność przenoszenia w czwartej fali infekcji. (w ciągu tygodnia)

Brazylia: Sao Paulo postanowiło utrzymać godzinę policyjną, ponieważ jest to stan najbardziej dotknięty pandemią Covid-19. (2 maja).

Urugwaj: Ministerstwo Zdrowia Publicznego przyspieszy kampanię szczepień przeciwko Covid-19, a spodziewane jest pojawienie się większej liczby szczepionek od firm farmaceutycznych Sinovac (Chiny) i Pfizer (USA), osiągając w ten sposób 2 miliony szczepionek. (w ciągu tygodnia)

Sporty

Gwatemala: Amerykańskie Mistrzostwa Badmintona XXIV zakończyły się 2 maja 5 000 punktów przyznanych medalistom, którzy mogli wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. (Niedziela 2).

Kostaryka: Zakończyły się kwalifikacje Kontynentalnych Mistrzostw Szermierki do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. (Niedziela 2).

W naszych sieciach

Z różnych krajów będziemy dostarczać relacje VISTAZO z aktualnymi wiadomościami z naszym zespołem korespondentów. (w ciągu tygodnia)

Dodatkowo pokażemy pierwsze nowe klasy zwykłych przestrzeni:

# 360 z Adriana Robreño: Kubański system monetarny, sześć prognozowanych efektów.

Mega Sports z Fausto Triana: Losowanie Ligi Mistrzów w piłce nożnej, Nowe Horyzonty.

Mozaika kulturowa z Danae Galletti: Kobiety w kinie latynoamerykańskim.

Radiobel

W naszym radiu internetowym można znaleźć relacje naszych korespondentów z różnych krajów.

Będziemy również emitować dwa biuletyny informacyjne w języku angielskim: wiadomości online i wiadomości na miejscu; Biuletyn radiowy Noticaribe; Biuletyny na hiszpańskiej stronie gospodarczej i aktualności kulturalne, programy tematyczne Contrapunteo i Onda Récord, nasza muzyka, między innymi polowanie na wiedzę i podróże po świecie.

Będziemy również dostarczać relacje na żywo z wydarzeń informacyjnych z udziałem naszych reporterów w Hiszpanii (dzień trzeci), Chile (3), Francji, Republice Dominikany (dzień czwarty), Chinach, Urugwaju (5), Wenezueli, Indiach (6 ), Angoli i Panamy (7).

Za 1 minutę będziemy też nadawać nasze codzienne PODCASTY: Noticias de Prensa Latina.

Contrapunteo opracuje temat dla Wojny o Donbas (część druga)

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych wiadomości, zdjęć, radia, telewizji i usług redakcyjnych, skontaktuj się z wiceprezesem ds. Handlowych Prensa Latina za pośrednictwem wiadomości e-mail cl.prensa-latina.cu lub telefonicznie 7832777.

M

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *