Polscy naukowcy odkrywają ciężarną egipską mumię | Kultura zabawa

Polscy naukowcy odkrywają ciężarną egipską mumię |  Kultura  zabawa

Zespół wykonał zdjęcia rentgenowskie szczątków sprzed 2000 lat, które zostały zdeponowane w archiwum Muzeum Narodowego w Warszawie.

Agencja prasowa France

Polscy naukowcy powiedzieli w czwartek, że odkryli A. Ciężarna egipska mumiaI Pierwsza w tym przypadku na świecie Podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich swoich szczątków 2000 lat temu w r Muzeum Narodowe w Warszawie.

„Ja i mój mąż Stanislav, egiptolog, badamy zdjęcia rentgenowskie” W łonie zmarłego widzimy rodzinne zdjęcie rodziców trójki dzieci: mała stopa!Dziennikarzom powiedziała Marzina Ozarik-Zelke, antropolog i archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

„Nie wiemy, dlaczego embrion nie został usunięty z łona zmarłego podczas balsamowania” – powiedział zaangażowany w projekt Wojciech Egzmond z PAN.

Zdjęcia rentgenowskie egipskiej mumii, szacowanej na 2000 lat. obrazek: – –

„Ta mumia jest naprawdę wyjątkowa. Nie znaleźliśmy podobnych przypadków. Powiedział, że to oznacza, że ​​mumia „nasza” jest jedyną na świecie mającą w sobie embrion ”.

Ozarik-Zelke podbił Hipoteza, że ​​istniał zamiar „ukrycia ciąży (…) lub być może miało to określone znaczenie związane z przekonaniami o ponownych narodzinach w zaświatach”.

Według badań hieroglifów zapisanych na sarkofagu, Początkowo uważano, że mumia należała do księdza, który żył między I wpne. C i pierwszy wiek d. DO.

Jednak naukowcy uważają teraz, że może być starszy i próbują znaleźć możliwą przyczynę jego śmierci.

Archeolodzy przeglądają zdjęcia rentgenowskie mumii w 2015 roku. Ogłoszono 29 kwietnia. Zdjęcie: Alexander Leidou

Mumia nie została otwarta, ale jedno ze zdjęć rentgenowskich pokazuje Kobieta miała długie, kręcone włosy sięgające jej do ramion.

To odkrycie zostało ogłoszone w najnowszym numerze Journal of Archeology, Czasopismo recenzowane przez komisję specjalistów.

Jest to pierwszy znany przypadek zmumifikowanego ciała kobiety ciężarnej (…) Otwiera to nowe możliwości badawcze dotyczące ciąży w czasach starożytnych i praktyk macierzyńskich ”.Artykuł mówi.

Mumia została sprowadzona do Polski w XIX wieku i znajduje się w Kolekcji Archeologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest przechowywany w Muzeum Narodowym od 1917 roku i jest eksponowany w sarkofagu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *