Polska chce być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska chce być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska Poinformuję Międzynarodowy Komitet Olimpijski Kto zgłosi swoją kandydaturę na gospodarza Igrzyska Olimpijskie 2036– powiedział w środę prezydent Andrzeja Dudy.

Duda ogłosił projekt rządowy na niecałe trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 15 października.

Główną siedzibą była Polska Igrzyska Europejskie w 2023 roku Na początku tego roku z udziałem 7000 sportowców W Krakowie.

Duda na to zwrócił uwagę Polski Komitet Olimpijski Wkrótce wyślemy list intencyjny do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Tomasza Bacha.

Europejskie Komitety Olimpijskie zbierają się od 6 do 7 października Stambuł. Europejskie Władze Olimpijskie pochwaliły w środę zainteresowanie Polski po wydarzeniach na Igrzyskach Europejskich.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie ustalił jeszcze dat wyboru kraju gospodarza Igrzysk w 2036 roku i jest mało prawdopodobne, aby w ciągu najbliższych dwóch lat poczynił jakiekolwiek postępy.

Możesz być także zainteresowany: Djokovic o zarobkach w tenisie: „My, tenisiści, dostajemy okruchy”

Dobiegnie końca 12-letnia kadencja Bacha na stanowisku prezydenta 2025 I proces wyboru gospodarza 2036 Będzie to w rękach jego następcy.

Letnie Igrzyska w 2036 roku to kolejne igrzyska, które czekają na swoje miejsce. Paryż Otrzymasz je od 2024 roku, Anioły Będzie kontynuowana w 2028 r. i Brisbane Zrobimy to w 2032 roku

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *