Polska i Słowenia będą gospodarzami Mistrzostw Świata w Siatkówce – mówi premier Polski

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek, że Polska i Słowenia będą gospodarzami tegorocznego Pucharu Świata w Siatkówce Mężczyzn, zaplanowanego na 26 sierpnia do 11 września, po tym, jak Rosja została pozbawiona gospodarza imprezy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) pozbawiła Rosję udziału w turnieju w marcu po inwazji na Ukrainę, która według Moskwy jest „operacją specjalną”.

„Rosja miała być gospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce”, powiedział Moraviki, „ale czy możesz sobie wyobrazić, że cały świat słucha hymnu Rosji, jakby nic się nie stało?” – Dlatego protestujemy.

Ta treść powstała dzięki wsparciu społeczności El Destape. łączy. Stwórzmy historię.

Subskrybuj UNCOVER

Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej 2021 wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Morawiecki powiedział, że Polska zaprosiła Słowenię do współorganizowania turnieju, a mecz finałowy i walka o trzecie miejsce odbędzie się w jego kraju.

A Polska, mistrzowie świata, po zdobyciu tytułu w 2018 roku, pokonując ponownie w finale Brazylię po zwycięstwie w 2014 roku.

Z informacjami z Reuters

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.