Polska lekkoatletka sprzedaje swój medal olimpijski dziecku na operację w Hiszpanii

https://mundo.sputniknews.com/20211027/una-atleta-polaca-subasta-su-medalla-olimpica-para-que-un-nino-sea-operado-en-espana-1117561830.html

Polska lekkoatletka sprzedaje swój medal olimpijski dziecku na operację w Hiszpanii

Polska lekkoatletka sprzedaje swój medal olimpijski dziecku na operację w Hiszpanii

Maria Andrejczyk pokazała medal zdobyty na igrzyskach w Tokio za wytrwanie w takiej ilości operacji, jakiej Miłosz, jako dziecko, potrzebował… 27.10.2021, Sputnik World

2021-10-27T10: 32 + 0000

2021-10-27T10: 32 + 0000

2021-10-27T10: 32 + 0000

Hiszpania

⚽Sport

Polska

Dzieci

Aukcja

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020

proces

/ html / głowa / meta[@name=”og:title”]/@Zadowolony

/ html / głowa / meta[@name=”og:description”]/@Zadowolony

https://cdnnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e5/0a/1b/1117561789_0:0:465:262_1920x0_80_0_0_8d0a6c5eb68de68c3d9be4490f08dafds

Maria Andrzek była jedną z mistrzyń polskiego sportu na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W swojej specjalności rzuca oszczepem srebro. Pierwszy medal olimpijski w jego karierze. Metalowa pamiątka tego osiągnięcia na ziemi japońskiej. Jednak zawodniczka postanowiła wykorzystać nagrodę za swój sukces w karierze nie tylko upamiętniając minione dni w stolicy Japonii, kiedy Andreichek sprzedała swój medal na aukcji, aby pomóc Miłoszowi. Dziecko urodziło się z wrodzoną wadą serca, która powodowała problemy z sercem i płucami. Po zaledwie miesiącu życia chłopiec przeszedł operację w Polsce, ale interwencja nie wystarczyła. Potrzebował specjalnego leczenia. Jego wysoki koszt skłonił rodziców do szukania datków na ratowanie życia syna, a licytacja medalu przyniosła 44 000 euro. Te i inne dary osób prywatnych pozwoliły Miłoszowi na wyjazd do Barcelony na leczenie. Szpital Uniwersytecki Dexeus był kliniką, w której dziecko ponownie przeszło operację. „Aby skorygować chorobę serca, wykonaliśmy technikę chirurgiczną znaną jako bezszwowa, aby poszerzyć drenaż lewych żył płucnych, unikając umieszczania szwów bezpośrednio na żyłach, a tym samym zapobiegając późniejszemu zwężeniu i definitywnie korygując drenaż” – wyjaśnił dr Raoul. Abella, kierownik oddziału chorób wrodzonych serca zajmującego się opieką nad dzieckiem, interwencja zakończyła się sukcesem. Ośmiomiesięczny chłopiec dobrze zareagował na działania toalety i został wypisany ze szpitala 19 października. Miłosz jest już w Polsce. Od teraz o jego rozwój będą dbać służby medyczne w kraju, choć będą miały wsparcie zespołów pediatrycznych i kardiologicznych w Dexeus. Za sześć miesięcy lub rok dziecko będzie musiało wrócić do Barcelony, aby ocenić swoje zdrowie. Możesz jednak cieszyć się normalnym życiem. „Milos został zdiagnozowany w wieku 4 tygodni, ale do tej pory nie było nam łatwo oddychać. Jesteśmy bardzo wdzięczni Marii Andrzek za jej wspaniałą pomoc i nadal będziemy pracować nad tym, aby inne polskie dzieci z wrodzoną wadą serca mogły być operowane dalej”, matka chłopca, Monica, podzieliła się, zauważając: „To jest po prostu rzecz”. Jego gest przyniósł mu Nagrodę Wspólnoty Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki. Pokaz hojności, który dał Miłoszowi szansę na życie.

Polska

2021

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

Aktualności

es_ES

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

https://cdnnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e5/0a/1b/1117561789_58:0:407:262_1920x0_80_0_0_c9d5572e2f2235f158d0bc74dee48194.jpg

⚽ Sport, Polska, dzieci, aukcja, Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020, eksploatacja

Maria Andrejcic zaoferowała swój medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, aby pokryć koszty operacji potrzebnej Miłoszowi, dziecku z wrodzoną wadą serca. Dziecko jest już osiedlone w swoim kraju pochodzenia.

Maria Andrejcic Była jedną z mistrzów Polski sportu na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W swojej specjalności rzuca oszczepem srebrny medal. Pierwszy medal olimpijski w jego karierze. Metalowa pamiątka tego osiągnięcia osiągniętego na ziemi japońskiej. Zawodniczka postanowiła jednak wykorzystać nagrodę za swój sukces w karierze nie tylko wspominając czasy stolicy Japonii.

Andrzejek Sprzedał swój medal na aukcji, aby pomóc Milosowi. Mały Urodzony z wrodzoną wadą serca Powoduje problemy z sercem i płucami. Po zaledwie miesiącu życia chłopiec przeszedł operację w Polsce, ale interwencja nie wystarczyła. Potrzebował specjalnego leczenia. Jej wysoki koszt skłonił rodziców do szukania datków na ratowanie życia syna.

Aukcja medali Zebrałem 44 000 euro. Te i inne wkłady osób fizycznych pozwoliły Milos Możesz pojechać do Barcelony na leczenie. Szpital Uniwersytecki Dexeus był kliniką, w której dziecko ponownie przeszło operację. Aby skorygować chorobę serca, wykonaliśmy technikę chirurgiczną znaną jako Bez ran Aby poszerzyć drenaż lewych żył płucnych, unikając zakładania szwów bezpośrednio na żyłach, a tym samym zapobiegając późniejszemu zwężeniu poprzez definitywną korekcję drenażu” – wyjaśnił dr Raul Abela, kierownik Oddziału Kardiologii Wrodzonej i Dyrektor Opieki nad Dziećmi.

Interwencja się powiodła. Ośmiomiesięczny chłopiec dobrze zareagował na działania toalety i został wypisany ze szpitala 19 października. Miłosz jest już w Polsce. Od teraz o jego rozwój zadbać będzie służba medyczna kraju, choć będzie miała wsparcie zespołów pediatrycznych i kardiologicznych Dexeus.

Za sześć miesięcy lub rok dziecko będzie musiało wrócić do Barcelony, aby ocenić stan swojego zdrowia. Możesz jednak cieszyć się normalnym życiem. „Milos został zdiagnozowany w wieku 4 tygodni, ale do tej pory nie było nam łatwo oddychać. Jesteśmy bardzo wdzięczni Marii Andrzek za jej wspaniałą pomoc i będziemy nadal pracować nad tym, aby inne polskie dzieci z wrodzonymi wadami serca mogły być operowane ”, powiedziała mama dziecka, Monica.

– Po prostu o to chodzi – zauważył oszczep. Zasłużyłem mu na jego urok Zdobądź nagrodę społeczności Z Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki. Pokaz hojności, który dał Miłoszowi szansę na życie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *