Polska.- Polska oferuje swoim obywatelom bezpłatne szkolenie wojskowe w celu zwiększenia armii – Hiszpania

Polska.- Polska oferuje swoim obywatelom bezpłatne szkolenie wojskowe w celu zwiększenia armii – Hiszpania

Od tego poniedziałku polskie Ministerstwo Obrony będzie oferować swoim obywatelom bezpłatne podstawowe szkolenie wojskowe, ponieważ rząd wykorzystuje sytuację wojenną na Ukrainie do realizacji swoich ambicji rozszerzenia i nadania większej władzy placówkom wojskowym.

Pod hasłem „Trening with Army” Polacy w wieku 18-65 lat mogą szkolić się w 17 różnych rodzajach sił zbrojnych w zakresie posługiwania się bronią, w tym broni palnej, walki wręcz i czytania map. Albo jak przetrwać i udzielić pierwszej pomocy w terenie.

„Chcesz nauczyć się posługiwania prawdziwą bronią? Jesteś ciekawy, jak to jest rzucić granat i założyć maskę przeciwgazową? Czy zawsze chciałeś nauczyć się bronić w zwarciu?”, niektórzy. To pytania, które rozpoczynają tę kampanię polskiego rządu na rzecz rekrutacji wolontariuszy.

Kursy odbywają się w soboty od 8 października do 26 listopada i są dostępne tylko dla obywateli polskich. „Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, wyżywienie i dobrze spędzony czas” – głosi komunikat Ministerstwa Obrony, który obiecuje uczyć „jak się bronić i być bezpiecznym”.

Konserwatywny rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) wykorzystał wojnę na Ukrainie, aby z większą pilnością przyspieszyć długo oczekiwane plany zwiększenia liczebności armii i zapewnienia jej lepszych środków.

Pracowników Poczty wezwano do przeszkolenia w zakresie posługiwania się bronią, w tym broni palnej, w Wojsku Obrony Terytorialnej (WOT), grupie ochotników, która niedawno została powołana do służby wojskowej i odbywała przeszkolenie wojskowe. Miesiąc weekendów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *