Polska przygotowuje się do zakupu 32 śmigłowców Leonardo AW149

Polska przygotowuje się do zakupu 32 śmigłowców Leonardo AW149

The Minister Obrony RP, Mariusz BłaszczakKolejne zamówienie na 32 śmigłowce zostało ujawnione podczas konferencji jego wydziału AW149 W trzech różnych wariantach. Samolot, opracowany Dywizja Śmigłowców włoska firma LeonardaMontowane w Polsce przez PZL ŚwidnikW 2016 roku Grupa TransSulfine podpisała umowę Próba zdobycia udziału w rynku w kraju.

Leonard ma lata Próbuję dostarczyć Polskie Siły Zbrojne Z twoim modelem AW149. W tym przypadku jest to część zakończonego już planu zakupów Pergos Śmigłowce wsparcia, specjalne informacje ujawniły lokalne media Bezpieczeństwo24. Z dowodów wynika również, że urządzenia będą kupowane w trzech różnych wariantach. Jedna wersja będzie przeznaczona do misji wsparcia bojowego i będzie wykorzystywana jako zaawansowany trener, druga dla domeny, a wreszcie do szpiegowania i walki elektronicznej.

Do 2020 roku urządzenia rozważane w tym projekcie powinny być w stanie pomieścić pięciu graczy wraz z ich kompletnym wyposażeniem lub w tonie kabiny. Oprócz podwójnego sterowania może być używany jako samolot szkolny, wyposażony w możliwości ładowania uzbrojenia oraz optoelektroniczny system monitorowania i orientacji.

Dwanaście zainteresowanych firm

Polskie media przypominają, że chętnych do udziału w wydarzeniu było dwanaście firm

The AW149 To jest cięższa wersja AW139 Po raz pierwszy poleciał w 2009 roku. Na przykład powstał model, który był oferowany jako opcja w konkursie dla Turcji Zainteresowanie Egiptem, I został dostarczony do innych krajów, ale ma trudności ze znalezieniem nabywców. W tym czasie Włoskie Siły Powietrzne zamanifestowały się jako klient AW149Ale w końcu postanowiłem nabyć AW139 Y AW101 Zamiast.

Model ten to samolot o maksymalnej masie 8600 kg, napędzany dwoma turbodoładowanymi silnikami General Electric CT7-2E1, które poruszają wirnikiem głównym o średnicy 14,6 m. Jego prędkość jazdy wynosi 278 kilometrów na godzinę. Istnieje również cywilny wariant AW149 oznaczony jako AW189.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *