Polska, Szwecja i Norwegia pozywają WHO nie ma racji

Polska, Szwecja i Norwegia pozywają WHO nie ma racji

Nie ma żadnych zapisów, aby takie roszczenia zostały złożone lub zgłoszone przez Reuters. Zaprzeczali temu również rzecznicy trzech krajów.

W sieciach społecznościowych zrzut ekranu przetłumaczonej publikacji został ponownie rozpowszechniony na Facebooku. Według filmu Polska, Szwecja i Norwegia pozwały WHO za „wpływ na Europę”.. Podobno aresztowali także kilku pilotów, którzy przyznali się do rozpylania „substancji chemicznej, która powoduje chemiczne zapalenie płuc”. jednakże, To są błędne informacje.

Jeden z niedawnych postów na Twitterze opisał to jako „kolejną złą wiadomość dla przewrotnego programu trucicieli”. Post ma ponad 2300 retweetów i 2800 polubień. Film zawiera cztery fotografie i notatki z samolotu:

„Nadzwyczajny! Polska, Szwecja i Norwegia wnoszą pozew przeciwko WHO za wpływ na Europę. To właśnie zdradził Reuters. Przechwyceni piloci przyznali się do rozpylania substancji chemicznej, która powoduje chemiczne zapalenie płuc.

Polska, Szwecja i Norwegia pozywają WHO za „zarażanie Europy” jest w błędzie

Wyszukujemy frazą „”.Polska, Szwecja i Norwegia pozwały WHO„, Ale Nie otrzymujemy wyników ze stron, które o tym informują. Zamiast tego wyniki są zgodne z testami przeprowadzonymi przez inne kanały Międzynarodowej Sieci Kontroli Faktów (IFCN), której członkiem jest Mala Espina. Wyszukuje tę samą frazę, ale Po angielskuWyniki nie są również powiązane z tym, co podano w dezinformacji.

Różne mechanizmy weryfikacji potwierdzają, że ta treść jest nieprawidłowa Przynajmniej w obiegu od grudnia 2020 r.. Podobnie, Uważa się, że wyrażenie „to właśnie zdradził Reuters” jest wynikiem błędnego tłumaczenia. I musi być „zgłoszony” lub „zgłoszony”.

Patrzymy na stronę Reuters Case News, ale znaleźliśmy tylko dwa artykuły sprawdzające fakty: Jeden język angielski I jeszcze jeden hiszpański. Te same media nie donosiły o tym.

Recenzujemy również rządowe strony internetowe Polska, Szwecja Tak NorwegiaWyszukiwanie artykułów związanych z WHO. Żaden z nich nie mówił o sprawie na ciele.

Prawdziwy AFP Skontaktował się z urzędnikami z tych krajów Nieprawidłowe informacje zostały usunięte. Z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegia „To nie ma podstaw ani prawdy” – mówili. Prokuratura Szwecja Wyjaśnił im, że dokonali przeglądu Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału ds. Zbrodni Międzynarodowych i „nie byli świadomi żadnej z tych spraw”.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że „nie zarejestrowało skargi przeciwko WHO za rzekome spryskiwanie powietrza środkami chemicznymi ani żadnej innej skargi przeciwko organizacji”. Informacje podane w sieciach społecznościowych na ten temat są całkowicie fałszywe”.

Obrazy użyte w publikacji są stare

Po znalezieniu pierwszego posta na Facebooku z 2021 r. z obrazami przeprowadziliśmy wyszukiwanie wsteczne na każdym z nich. To prowadzi nas do tego wniosku To są stare zdjęcia, niezwiązane ze sobą.

Na pierwszym zdjęciu widać samolot Uwalnia białą substancję od dołu. Zgodnie z wynikami uzyskanymi przy użyciu TinEyeZostało opublikowane Po raz pierwszy maj 2006 na portalu Airliners.Net. To samolot Evergreen International Airlines, model Boeing 747-273C.

Jak widać na drugim zdjęciu Mężczyzna idący w pobliżu wysyłki butli Wygląda jak samolot. Odwrotny widok tego obrazu zaprowadził nas na stronę Dobre zdjęcia. Zgodnie z informacjami podanymi przez witrynę, Film powstał we wrześniu 2009 r.. Opis wspomina pilota Harry’ego Nelsona w samolocie „pełnym sprzętu testowego i kilometrów kabli”.

Trzeci obraz Pokazuje zbliżenie cylindrów podobne do tego na poprzednim zdjęciu. Odwrotny widok TinEye Co zaprowadziło nas na plan Flickr z Kokpit lotu testowego Airbus A380. Zdjęcie zostało zrobione w lipcu 2009. Zgodnie z opisem, widoczne na zdjęciu zbiorniki balastowe służą do „symulacji masy pasażerów”.

Czwarte i ostatnie zdjęcie pokazuje niektóre Zielone zbiorniki z dołączonym wężem. Chociaż był to wpis na blogu Opublikowano w 2011 r. Usunięto, przywrócono wersję w AFP Faktycznie Maszyna powrotna. Wyjaśniają, że są przy wejściu „Zbiorniki wypełnione chemikaliami rozpraszającymi ropę do czyszczenia filmów olejowych”. Chodzi o wnętrze DC-3.

Więc to kończymy Polska, Szwecja i Norwegia pozywają WHO za „zarażanie Europy” jest w błędzie. Nie ma o tym żadnych zapisów, a urzędnicy w tych krajach temu zaprzeczają. Ponadto użyte obrazy nie są związane z tym faktem.

Jeśli znajdziesz jakieś błędne lub niepoprawne informacje, prześlij je na naszą infolinię. WhatsApp +5674473146 Sprawdzamy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *